0
Dalinkitės

Trečiadienį 2,7 tūkst. Lietuvos ugniagesių mini savo profesinę šventę, Šv. Florijono dieną. Vidurdienį už ugniagesius gelbėtojus ir jų šeimas Vilniaus arkikatedroje bus aukojamos šv. Mišios, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Po jų Katedros aikštėje vyks Šv. Florijono dienos minėjimas. Iškilmingoje rikiuotėje dalyvaus 200 pareigūnų, atvykusių iš įvairių Lietuvos miestų. Už sąžiningą ir nepriekaištingą tarnybą, išgelbėtas gyvybes ir pasiaukojantį darbą bus apdovanoti labiausiai nusipelnę ugniagesiai gelbėtojai.

Katedros aikštėje tylos minute bus pagerbtas žuvusiųjų Ukrainos ugniagesių atminimas. Prie šio akcijos prisijungs ir Latvijos, Estijos bei Lenkijos ugniagesiai gelbėtojai. Aikštėje bus įrengta žuvusius ugniagesius simbolizuojanti šalmų ekspozicija.

Po šventinio minėjimo Katedros aikštėje įrengtoje ekspozicijoje gyventojai bus supažindinami, kaip pasirengti galimoms nelaimėms, kaip pasirūpinti gaisrine sauga. Taip pat vyks gaisrinės technikos ir įrangos pristatymas.

Specialiai įrengtose palapinėse gyventojams patars civilinės saugos ir valstybinės priešgaisrinės priežiūros specialistai, ugniagesiai gelbėtojai, Bendrojo pagalbos centro, Ugniagesių gelbėtojų mokyklos, Gaisrinių tyrimų centro pareigūnai ir darbuotojai.

Gyventojai galės sužinoti, kaip rengiami ugniagesiai gelbėtojai, kaip nelaimės atveju skambinti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112, kaip gesinti liepsnojantį aliejų, kurio jokiu būdu negalima gesinti vandeniu. Taip pat bus galima sužinoti, kaip veikia dūmų detektorius ir kur namuose jį būtina įsirengti.

Mažųjų renginio dalyvių lauks būsimųjų ugniagesių trasa, susitikimai su dviem bebriukais ugniagesiais.

Ugniagesiai gelbėtojai visus svečius ir dalyvius vaišins iš gaisrininkų kirvuko išvirta koše.

Šv. Florijono dieną ne tik sostinėje, bet ir šalyje bus aukojamos šv. Mišios už ugniagesius gelbėtojus, ugniagesiai rengs šventines rikiuotes, priims priesaikas, bus apdovanojami geriausi pareigūnai, o gaisrinėse vyks atvirų durų diena gyventojams.

Šiemet Lietuvoje kilo 4,8 tūkst. gaisrų, juose žuvo 33 žmonės – 14 mažiau nei pernai. Gaisrų ir žuvusiųjų juose mažėja kasmet, tai siejama su didesniu gyventojų atsakingumu, dūmų detektorių naudojimu, nuolat ugniagesių vykdomomis prevencinėmis akcijomis.

Autorė Ingrida Steniulienė

BNS, Lietuvos naujienų skyrius

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva