0

Dalinkitės

Ukrainiečių pajėgos daro „aiškią ir tikrą pažangą“ mūšių su Rusija lauke, pareiškė JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas (Entonis Blinkenas), ketvirtadienį atvykęs iš anksto neskelbto vizito į Kyjivą ir paskelbęs apie naują karinę pagalbą Ukrainai.

„Dar labai anksti, bet mes matome aiškią ir tikrą pažangą, visų pirma srityje aplink Chersoną. Matyti ir tam tikrų įdomių pokyčių Donbase šalies rytuose“, – pareiškė jis reporteriams.

A. Blinkenas, kurio susitikimas su prezidentu Volodymyru Zelenskiu tęsėsi dvi valandas, pareiškė matantis, kad Ukrainos pradėtas kontrpuolimas yra „tikrai efektyvus“.

„Didžiuojamės tuo, kad mūsų parama ir daugybės kitų šalių parama padeda daryti tai, ką daro ukrainiečiai – siekti išlaisvinti šios agresijos metu Rusijos užgrobtą teritoriją“, – pridūrė JAV valstybės sekretorius.

Ukrainos kariuomenė ketvirtadienį pranešė, kad vykdydama kontrpuolimą prieš Maskvos pajėgas atkovojo daugiau kaip 20 miestų ir kaimų šiaurės rytinėje Charkivo srityje, taip pat – teritorijų rytiniame Donbase ir Ukrainos pietuose.

Ukrainiečių „kariniai daliniai prasiveržė 50 km už priešo linijų. Vykdant aktyvias operacijas Charkivo srityje buvo išlaisvinta daugiau kaip 20 gyvenviečių“, sakė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų aukšto rango pareigūnas Oleksijus Hromovas.

BNS

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis