0

Rusija vykdo agresiją prieš Ukrainą. Karas pradėtas 2022 metų vasario mėn. 24d. 5 val. ryto ir tęsiasi jau trisdešimt aštunta  para.

2022m. balandžio 2d. 07.50 Ukraina neatsisako nei savo teritorijų, nei narystės NATO.

Ukrainai priimtina tik pergalė kare su Rusija, o Kijevas nedarys teritorinių nuolaidų agresoriui dėl taikos. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis tai pareiškė interviu JAV televizijos kanalui “FoxNews”.

Paklaustas apie galimybę dėl taikos sutarties pasirašymo atiduoti dalį Ukrainos teritorijos Rusijai, V. Zelenskis atsakė: “Mes neprekiaujame savo teritorija. Teritorinio vientisumo ir suvereniteto klausimas nesvarstomas”.

Jis pabrėžė, kad tikisi, jog pirmaujančios pasaulio šalys įsipareigos užtikrinti Ukrainos saugumą, taip pat išreiškė įsitikinimą, kad Ukraina yra pajėgi sustiprinti NATO.

“Nesame silpna valstybė. Mes nesiūlome stiprėti NATO sąskaita… Mes esame papildymas, mes esame lokomotyvas. Manau, kad esame svarbi Europos žemyno dalis”, – sakė prezidentas.

JAV televizijos “Fox News” žurnalisto prašymu Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pakomentavo šaudmenų sandėlių ir naftos bazės Belgorode sprogimus. Interviu metu V. Zelenskis buvo paklaustas, ar sprogimus Rusijos pasienio mieste įvykdė Ukrainos kariai.

Ukrainos vadovas atsakė: “Atsiprašau, bet aš, kaip vyriausiasis vadas, neaptarinėju jokių savo įsakymų. Kai kuriais dalykais dalinuosi tik su  kariškiais ir tik tada, kai jie su manimi kalbasi.”

“Mums svarbu, kad visas pasaulis žinotų, jog esame kariaujanti šalis. Buvome užpulti. Štai kas svarbu. Tai didžiausia tragedija. Ir šiandien klausytis pranešimų apie tai, kad kažkur kažkas susprogdinta, o Ukrainoje vyksta karas, atvirai kalbėti apie tai yra neprofesionalu. Jie (rusai – red.) okupavo mūsų teritoriją. Jie mus užpuolė. Šis karas tęsiasi jau aštuonerius metus, todėl, kad ir kas nutiktų vienoje ar kitoje situacijoje, man sunku ką nors komentuoti”, – pridūrė V. Zelenskis.

***

Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Oleksijus Arestovičius pareiškė, kad į karą su Ukraina “žinoma, bus mesti” Rusijos šauktiniai. Mat balandžio 1-ąją tradiciškai ir teisiškai toje šalyje pradėtas pavasarinis aštuoniolikmečių šaukimas.

Tokią nuomonę Arestovičius išsakė pokalbyje su Rusijos žmogaus teisių aktyvistu Marku Fejginu. “Čia neturėtų būti jokių iliuzijų. Žinoma, kad taip ir bus. Gerbiamos rusų moterys, visų pirma, dabar čia bus 50-60 proc. šauktinių. Antra, Putinas nebeturi jokių rezervų. Nes karininkų postus daliniuose, kurių Rusija netenka, užima žmonės, neturintys aukštojo išsilavinimo”, – pažymėjo Arestovičius.

***

Padniestrėje (Rusijos okupuotoje, panašiai kaip Krymas, Moldovos teritorijoje) buvo perdislokuotos Rusijos pajėgos, kurios ateityje gali kelti grėsmę Ukrainai. Apie tai buvo pranešta rytiniame Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo pranešime.

Kijevas tvirtina, kad Rusijos Federacija labai stengiasi įtraukti įkarą šioje teritorijoje dislokuotus Rusijos kariuomenės dalinius, skatina rengti provokacijas Ukrainos pasienyje. Informacija tikėtina, nes apie mėginimus į karą įtraukti į karą Baltarusiją,okupuotos Ičkerijos Čečėnų Respublikos kolaborantų dalinių įsitraukimas – oficialūs ir viešai žinomi reiškiniai. Be to, būta pranešimų, kad ir Abchazijos (okupuotos Sakartvelo teritorijos) “sukilėliai”, kurie realiai yra Rusijos išlaikomi kariai, permetami karuyi Ukrainoje.

(unian.ua, censor.net, kaunieciams.lt šaltinių informacija)

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis