0

Dalinkitės

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmą kartą pakomentavo Ukrainos ginkluotųjų pajėgų įžengimą į Chersoną, okupuotą nuo Rusijos pradėto plataus masto karo pradžios.

“Šiandien yra istorinė diena. Mes susigrąžiname Chersoną. Šiuo metu mūsų [šalies] gynėjai yra miesto prieigose. Jiems liko labai nedaug, ir mes pradedame stumtis vidun. Tačiau mieste jau dirba specialieji padaliniai. Chersono gyventojai laukė. Jie niekada neatsisakė Ukrainos. Viltis dėl Ukrainos visada yra pagrįsta, o Ukraina visada susigrąžina, kas jai priklauso”, – sakė Prezidentas savo vakaro kalboje.

Valstybės vadovas pridūrė, kad jam malonu matyti, kaip žmonės, nepaisant visų grėsmių, puoselėja Ukrainos vėliavas ir tiki Ukraina.

“Ir net kai miestas dar nėra visiškai išvalytas nuo priešo – patys Chersono gyventojai jau šalina nuo gatvių ir pastatų rusišką simboliką bei bet kokius okupantų buvimo Chersone pėdsakus. Taip pat buvo ir visuose kituose mūsų gynėjų išvaduotuose miestuose. Taip pat bus ir tuose miestuose, kurie vis dar laukia mūsų sugrįžimo. Ukraina ateis pas visus savo žmones”, – pabrėžė V. Zelenskis.

Prezidentas padėkojo visiems gynybos pajėgų daliniams, kurie šiuo metu užtikrina šią puolamąją operaciją pietuose ir kurie priartino šiandienos dieną prie Chersono.

Valstybės vadovas taip pat paskelbė vaizdo įrašą iš Chersono, kuriame matoma, kaip ugnies ir automobilių žibintų šviesoje chersoniečiai švenčia Ukrainos ginkluotųjų pajėgų (UGP) sugrįžimą.

Kaip jau rašė agentūra UNIAN, po to, kai internete pasirodė filmuota medžiaga, kurioje matyti Chersono gyventojai su Ukrainos vėliavomis, o į miestą įžengia UGP daliniai, tai patvirtino ir kiti šaltiniai. Jie pabrėžė, kad rusų okupantų atsitraukimo kelius apšaudo Ukrainos kariuomenė, bei paragino vadų paliktus rusus tiesiog pasiduoti.

Vėliau gynybos ministro pavaduotoja Anna Malyar pranešė, kad “kariai yra miesto prieigose, mieste yra specialieji daliniai”.

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas patvirtino, kad Ukrainos kariai kai kuriose Chersono srities vietose jau pasiekė dešinįjį Dniepro upės krantą.

Chersonas buvo vienintelis Ukrainos srities centras, kurį agresoriai buvo užgrobę nuo pat karo pradžios. Čia net buvo drįsta surengti fiktyvų referendumą, paskelbiant, jog tai Rusijos Federacijos teritorija.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis