0

Dalinkitės

Rusija tęsia agresiją prieš Ukrainą. Padėtis gegužės 25d.išlieka labai įtempta, Rusija didžiąsias savo pajėgas sutelkė puolimui Ukrainos rytuose ir pietryčiuose. Rusijos Juodosios jūros nukraujavęs laivynas kol kas vengia artintis prie užpultos šalies pakrančių.

***

Ukrainos ginkluotosios pajėgos (UGP) privertė Rusijos laivyną nesiartinti prie Ukrainos krantų. Ukrainos gynybos ministerijos vyriausiosios žvalgybos valdybos atstovas Vadymas Skibitskis tai sakė “Krym.Realii” (Krymas.Realijos).

“Jie tapo atsargesni, bet jų laivų grupės šiandien, deja, visiškai kontroliuoja Azovo jūrą, ir tai suprantama, kartu su Kerčės sąsiauriu, ir dabar jie blokuoja mūsų uostus Juodojoje jūroje”, – sakė V. Skibickis.

Pasak jo, Rusijos veiksmais siekiama padaryti ekonominę žalą Ukrainai, neleidžiant uostams veikti kaip ekonominėms zonoms. Jis pažymėjo, kad Rusija stengiasi užkirsti kelią prekių judėjimui tiek Ukrainos teritorijoje, tiek iš Ukrainos uostų teritorijos.

Kaip pažymėjo V. Skibickis, rusai yra pasirengę panaudoti labai didelius desantinius laivus, kitus laivus jūrų desanto operacijos atveju. “Tačiau dar kartą pakartosiu – mūsų veiksmai privertė juos apriboti Rusijos Juodosios jūros laivyno veiklą dabartiniame etape”, – sakė karinės žvalgybos atstovas.

***

Luhansko srityje uždaryta paskutinė dujų skirstymo stotis. Dabar regione ne tik trūksta vandens ir šviesos, bet ir dujų. Luhansko srities karinės administracijos vadovas Serhijus Haidajus apie tai pranešė savo “Telegram” kanale.

Ukrainiečių šaltiniai taip pat pranešta, kad Severodoniecko miestą Rusija savo bombardavimais ir apšaudymais siekia paversti antru Mariupoliu (sunaikintu Ukrainos rytų uostamiesčiu). Anot Ukrainos pareigūnų, miestas kryptingai šluojamas nuo žemės paviršiaus ir padėtis esą blogėja ne dienomis, o valandomis.

***

Rusijos okupantai surengė raketų smūgį Kramatorske Donecko srityje.  Apie tai socialiniame tinkle “Facebook” pranešė Kramatorsko meras Oleksandras Hončarenko.

“Neami naktis Kramatorske. Gyvenamųjų rajonų ir privataus sektoriaus puolimas raketomis iš oro. Nukentėjusiųjų nėra”, – rašė jis.

“Draugai, suprantu, kaip jums sunku už gimtojo miesto ribų. Tačiau priešas vis labiau artėja. Pavojus slypi ne kažkur ten, o pas mus – visai šalia! Dar per anksti grįžti atgal, kad ir kaip jums būtų sunku. Meldžiu, rūpinkitės savimi, “- sakė meras.

***

Kaip jau pranešta, Rusija, gavusi rimtą atkirtį po agresijos pradėtos dar vasario 24d., buvo išvaryta iš šiaurinės bei šiaurės vakarų Ukrainos sričių ir visą savo karinę galią sutelkė į Ukrainos rytus bei pietryčius.

Okupuotos Chersono srities satelintė administracija jau pareiškė prašysianti įsteigti čia Rusijos karinę bazę.

***

Ukrainos prezidentas Volodimyras Zelenskis trečiadienį, kalbėdamas įvairioms auditorijoms, akcentavo kelis dalykus:

– šaliai reikia daugiau ginklų Rusijos agresijai atremti – tame tarpe tankų ir raketų paleidimo sistemų;

– Vakarai nėra pakankamai vieningi paramos Ukrainai klausimu;

– Rusijos pareiškimai, kad ji lėtina puolimą tik gailėdama taikių gyventojų ir leisdama jiems pabėgti – juokingi;

– Ukraina kariaus tol, kol atsiims visas neteisėtai atplėštas teritorijas.

***

Keletas svarbių Rusijos prezidento Vladimiro Putino parankinių dar antradienį pareiškė, kad Maskva pasiruošusi ilgam konfliktui Ukrainoje, kol bus pasiekti Kremliaus iškelti tikslai kaimyninės šalies atžvilgiu.

Karas, kaip skelbia oficialūs šaltiniai, jau nusinešė tūkstančius žmonių gyvybių ir privertę daugiau kaip 8 mln. gyventojų palikti savo namus, iš jų daugiau kaip 6 mln. – pasitraukti į užsienį.

„Tęsime specialiąją karinę operaciją (taip Rusija vadina karą su Ukraina), kol bus įvykdyti visi uždaviniai, nepaisant didžiulės Vakarų pagalbos Kyjivo režimui ir sankcijų Rusijai“, – gynybos ministras Sergejus Šoigu sakė kolegoms iš Rusijos vadovaujamos Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos.

Rusijos saugumo tarybos sekretorius Nikolajus Patruševas savo ruožtu pareiškė, kad Maskvos puolimas truks „kiek bus būtina“. „Neskubame, kad suspėtume iki galutinių terminų“, – N. Patruševas teigė duodamas interviu, kurį antradienį paskelbė laikraštis „Argumenty i fakty“.

***

Jungtinės Tautos trečiadienį pareiškė, kad šis karas gali reikšti bankrotą bent 70-čiai valstybių.

UNIAN.ua, Censor.net, BNS

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis