0

Liepos 22 dieną Rusnėje įteiktas tradicinis apdovanojimas „Už nuopelnus Indijos ir Lietuvos draugystei“. Šiemet juo pagerbtas Vilniaus universiteto dėstytojas, sanskrito tyrinėtojas Vytis Vidūnas.

Apdovanojimas skirtas už ilgametį darbą tyrinėjant lietuvių kalbos ir sanskrito ryšius. Šio darbo ryškiausiu simboliu tapo 2016 metais išleistas žodynėlis „Sanskrito-lietuvių vėrinys”, į kurį sudėti 108 bendros kilmės žodžiai, lengvai atpažįstami šiuolaikinio Lietuvos ar Indijos gyventojo. Pavyzdžiui, naktis, šakha (šaka), sanas (senas), devas (dievas) ir daugybė kitų.

Žodynėlis Indijoje sulaukė didžiulio susidomėjimo, jo išleisti jau trys leidimai. Pernai viešėdamas Indijoje žodynėlį šios šalies ministrui pirmininkui Narendrai Modžiui padovanojo ir užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Pats žodynėlio sudarytojas jį skyrė garsiam keliautojui Antanui Poškai, XX amžiaus pradžioje motociklu nukeliavusiam iki Indijos ir tapusiam atskaitos tašku kelioms lietuvių kartoms, besidominčioms orientalistika.

Ceremonijoje dalyvavo Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis, Izraelio ambasadorė Hadas Wittenberg Silverstein, Jungtinės Karalystės ambasadorius Brianas Olley, Indijos laikinasis reikalų patikėtinis Subrata Maity, Lietuvos ambasadorė Indijoje Diana Mickevičienė, Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky ir gausybė kitų garbių svečių.

Po iškilmingos ceremonijos keliautojas ir publicistas Vytaras Radzevičius gausiai susirinkusiai auditorijai pasakojo savo kelionių po Indiją įspūdžius, vakarą vedė Indijoje ne kartą viešėjusi Edita Mildažytė.

Apdovanojimas „Už nuopelnus Indijos ir Lietuvos draugystei” Rusnėje teikiamas nuo 2019 metų. Jo laureatais jau tapo buvęs Indijos garbės konsulas Lietuvoje Rajinderis Chaudhary, mokytojas ir visuomenininkas Vytautas Toleikis, Hermanno Kallenbacho gyvenimą tyrinėjantis Izraelio mokslininkas Shimonas Levas, Rusnės bendruomenė.

2015 metais Rusnės saloje atidengtas paminklas Mahatmai Gandžiui ir jo artimiausiam bendražygiui, rusniškiui Hermannui Kallenbachui. Romualdo Kvinto sukurta skulptūra įamžina žmonių ir tautų draugystę.

Pranešimo ir nuotraukų aut.: Rusnės seniūnija.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis