0

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė svarsto, kad delsdama pateikti reikiamas įstatymų pataisas Seimui dėl papildomo gynybos finansavimo Vyriausybė taip bando užmaskuoti savo neveiklumą.

 „Jei žodžiai, išsakyti apie gynybos finansavimą, būtų eurai, jau būtumėme surinkę rekordinį gynybos biudžetą. Štai jau beveik keturi mėnesiai premjerė Ingrida Šimonytė organizuoja „diskusijų būrelius“ dėl papildomų lėšų gynybai. Užuot pateikusi konkrečius įstatymų projektus Seimui, kad prasidėtų diskusijos ir reikiamų įstatymų priėmimas, premjerė kažkodėl delsia. Taip bando užmaskuoti Vyriausybės neveiklumą ir ryžto stoką?“ – šeštadienį LSDP tarybos posėdyje klausė V. Blinkevičiūtė.

 Ji taip pat atkreipė dėmesį į gąsdinimus, įtampos visuomenėję  kūrimą – tą daro dalis valdančiųjų atstovų.

 „Valdančiųjų gąsdinimai karu ir delsimas priimti sprendimus verčia žmones rinktis: investuoti į Ispanijos kurortus ar investuoti į Lietuvos gynybą. Visi apie tai matėme ir girdėjome. Kol kas laimi Ispanija, Kanarų salos. Žmonės ten perka butus, išsigandę karo. (…) 

 Matau, kad konservatoriai ir liberalai tiesiog ieško būdų, kaip išsaugoti mokestines privilegijas turtingiausiems ir labai dideliam kapitalui. Norime skirti daugiau lėšų gynybai? Reikia atsikratyti akivaizdžiai socialiai neteisingo apmokestinimo, mokestinių privilegijų, kuriomis naudojasi didžiausias pajamas gaunantys žmonės ir verslai. Tai yra pirmiausia valstybės atsakomybė. Tada užteks pinigų ir gynybai ir kitoms sritims“, – sakė V. Blinkevičiūtė.

 Ji priminė LSDP siūlymus dėl papildomo gynybos finansavimo: pelno mokesčio didinimas juridiniams asmenims, gynybos obligacijų išleidimas. Socialdemokratai taip pat siūlo pratęsti bankų „solidarumo mokesčio“ galiojimą, derėtis su Europos Komisija dėl išlaidų gynybai didinimo ir skolinimosi limitų.

 V. Blinkevičiūtė atkreipė dėmesį, kad socialdemokratai Seime nepalaikys pridėtinės vertės mokesčio (PVM) didinimo, nei siūlymų papildomas lėšas paimti iš savivaldybių biudžetų. “Tai yra visiškas nesusipratimas, pasiūlytas liberalų”, – pridūrė ji.

The post V. Blinkevičiūtė: jei konservatorių žodžiai būtų eurai, jau būtumėme surinkę rekordinį gynybos biudžetą appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva