0
Dalinkitės

Iš apgultos plieno gamyklos „Azovstal“ Ukrainos Mariupolio uostamiestyje evakuota pradinė maždaug 100 civilių gyventojų grupė, sekmadienį pranešė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

„Prasidėjo civilių gyventojų evakuacija iš „Azovstal“. Pirmoji maždaug 100 žmonių grupė jau vyksta į kontroliuojamą zoną. Rytoj su jais susitiksime Zaporižėje“, – tviteryje parašė prezidentas, turėdamas omenyje miestą, esantį maždaug už 220 kilometrų į šiaurės vakarus.

„Dabar kartu su #JT dedamos pastangos evakuoti kitus civilius iš gamyklos“, – pridūrė prezidentas.

Kiek anksčiau sekmadienį Jungtinės Tautos patvirtino, kad „Azovstal“ „vykdoma saugaus išvykimo operacija“, kurią koordinuoja Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus Komitetas ir konflikto šalys.

Daugiau informacijos nebuvo pateikta dėl saugumo sumetimų.

Didžiulė geležies ir plieno gamykla „Azovstal“ yra paskutinė Ukrainos pajėgų atrama nusiaubtame Mariupolio uostamiestyje.

Keli šimtai Ukrainos karių ir civilių glaudžiasi sovietmečio laikų požeminių tunelių labirinte po plieno gamykla, o daugeliui besislapstančiųjų reikia medikų pagalbos.

Daugiau nei 11 kvadratinių kilometrų plotą užimančiame komplekse yra daugybė geležinkelio linijų, sandėlių, anglies krosnių, gamyklų, kaminų ir tunelių, idealiai tinkančių partizaniniam karui.

BNS

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis