0
Dalinkitės

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį pripažino, kad Rusija galėtų panaudoti branduolinius ginklus iš nevilties, kad žlunga jos invazija į kaimyninę šalį, atkartodamas JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) direktoriaus Williamo Burnso (Viljamo Bernso) komentarus.

Paklaustas apie šią grėsmę V. Zelenskis atsakė, kad „visas pasaulis“ turėtų nerimauti, jog Rusija „pradėjo kalbėti… apie branduolinius ginklus arba kažkokius cheminius ginklus“.

„Jie galėtų tai padaryti, tai yra, turiu galvoje, kad jie gali, – naujienų televizijai CNN sakė prezidentas. – Jiems žmonių gyvybė nieko nereiškia… Nebijokime – būkime pasiruošę.“

W. Burnsas ketvirtadienį sakė, kad Rusijos nesėkmės kare prieš Ukrainą didina riziką, kad autoritarinis Kremliaus vadovas Vladimiras Putinas gali ryžtis panaudoti taktinį, mažesnės griaunamosios galios, branduolinį ginklą.

Tuojau po invazijos pradžios vasario 24 dieną Kremlius pareiškę, kad yra paskelbta Rusijos branduolinių pajėgų padidinta parengtis, bet Jungtinės Valstijos teigė nepastebinčios jokių neįprastų veiksmų.

Rusijos karinė doktrina apima galimybę „eskaluoti siekiant deeskalacijos“. Tai reiškia, kad susiklosčius kritinei padėčiai galėtų būti panaudotas nedidelės galios branduolinis ginklas, siekiant susigrąžinti iniciatyvą kare.

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) yra „giliai susirūpinęs, kad būtų išvengta Trečiojo pasaulinio karo, kad būtų neperžengtas slenkstis, kai branduolinis konfliktas tampa įmanomas“, kalbėjo W. Burnsas.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

BNS Užsienio naujienų skyrius

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis