0

Projektas dėl lyčiai neutralios partnerystės įteisinimo liko Seimo pavasario darbų programoje. Už opozicijos atstovės Agnės Širinskienės siūlymą išbraukti iš programos Partnerystės įstatymo projektą antradienį balsavo 48 Seimo nariai, prieš buvo 62 ir susilaikė trys parlamentarai.

Seimo Žmogaus teisių komiteto vadovas Tomas Raskevičius, anksčiau viešai pasiskelbęs, kad yra profesionalus gėjus, prasidėjus karui Ukrainoje sakė, jog dabar pats laikas vertybiškai apsibrėžti.

Pasak politiko, požiūris į gėjus yra esminė geopoolitinė yra viena iš esminių vertybių, skiriačių Vakarus nuo putininės Rusijos. Mėginimų pasinaudoti geopolitine korta ir Ukrainos karu panašaus pobūdžio diskusijose būta ir daugiau. Pirmadienį vykusiame mitinge dėl gėjų partnerystės kalbėjo ir buvęs Konstitucinio Teismo vadovas Dainius Žalimas (dabar Vytauto Didžiojo Universiteto Teisės fakulteto dekanas) bei kiti autoritetingi asmenys. Anot jų – apsisiprendimas šiuo reikalu yra vienas svarbesnkių Ukrainos karo kontekste.

Už šio klausimo išbraukimą iš Seimo darbotvarkės balsavo opozicinės „valstiečių“, Lietuvos regionų ir Darbo partijos frakcijos, taip pat didesnė dalis Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ ir trys socialdemokratai. Prieš buvo arba susilaikė valdantieji konservatoriai, Liberalų sąjūdžio, Laisvės frakcijos atstovai bei po kelis socialdemokratus ir demokratus.

Už visą sesijos darbų programą balsavo 64 Seimo nariai, prieš buvo 20 ir susilaikė 23 parlamentarai.

A. Širinskienė savo siūlymą argumentavo tuo, kad partnerystės įteisinimas skaldo visuomenę, o karo Ukrainoje metu reikia būti vieningiems ir vengti priešinančių iniciatyvų.

„Siūlyčiau nusistatyti prioritetus ir išsaugoti žmonių vienybę, kurią dabar demonstruoja nacionalinio saugumo reikalais. Manau, kad galima bus svarstyti, kai baigsis iššūkiai, su kuriais valstybė susiduria“, – sakė A. Širinskienė.

Tuo tarpu partnerystės įteisinimą inicijuojančios Laisvės partijos atstovas Artūras Žukauskas teigė, kad karas vyksta būtent tarp demokratinio pasirinkimo, liberalių vertybių ir totalitarinio režimo.

Jis taip pat teigė, jog būtent pastaroji pusė ateina su šūkiu „Viena tauta, vienas reichas, vienas fiureris“, šį nacistinį lozungą pacitavęs vokiečių kalba.

„Iš tiesų šiandien vyksta karas, tai yra civilizacijų karas, iš vienos pusės kovoja Ukrainos tauta, už demokratinį pasirinkimą, už liberalias vertybes, kurios grindžiamos žmogaus teisėmis, o iš kitos pusės kovoja totalitarinis režimas“, – sakė Seimo Švietimo ir mokslo komiteto vadovas A. Žukauskas.

Seimo narė A. Širinskienė po balsavimo sakė, kad jai nejauku Seimo salėje girdėti nacistinius šūkius. „Neturėtum švaistytis Hitlerio citatom, o tiesiog jas pamiršti istorijai“, – sakė Seimo narė.

Seimas praėjusį pavasarį atmetė įstatymo projektą, kuriuo būtų įvesta lyčiai neutrali, t. y. tiek skirtingų lyčių, tiek tos paties lyties žmonių santykius įteisinti leidžianti partnerystė. Iniciatoriai žadėjo teikti naują patobulintą projektą.

Ankstesniu Partnerystės įstatymo projektu siūlyta įteisinti tiek vyro ir moters, tiek tos pačios lyties asmenų partnerystę, ją apibrėžiant kaip oficialiai registruotą dviejų asmenų bendro gyvenimo faktą, siekiant sukurti, plėtoti, apsaugoti partnerių santykius.

Lietuvoje partnerystė nėra įteisinta nei vyro ir moters, nei vienos lyties poroms.

Keli ankstesni liberalių politikų bandymai šalyje įteisinti civilinę partnerystę Seime nepasiekdavo priėmimo stadijos.

BNS, kaunieciams.lt

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis