0

Opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininku sekmadienio rytą perrinktas ligšiolinis partijos vadovas Ramūnas Karbauskis.

Kaip BNS informavo LVŽS atstovė spaudai Dalia Vencevičienė, už R. Karbauskį nuo antradienio vykusiuose visuotiniuose partijos pirmininko rinkimuose balsavo 72 proc., už jam iššūkį metusį parlamentarą Giedrių Surplį – 28 proc. balsavusiųjų. Iš viso balsavo 56 proc. partijos narių.

R. Karbauskis perrinktas ketverių metų kadencijai.

„Valstiečiai“ pirmą kartą pirmininką renka visuotiniuose tiesioginiuose rinkimuose. Išrinktą lyderį gruodžio 11-ąją tvirtins LVŽS suvažiavimas.

R. Karbauskis LVŽS vadovauja daugiau nei dešimtmetį. Pastarąjį kartą pirmininku jis perrinktas 2019 metais.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga turi per 4,3 tūkst. narių ir antrą pagal dydį 22 narių frakciją Seime.

Tiesa, R. Karbauskis yra netekęs strateginio sąjungininko – Sauliaus Skvernelio.Pastarasis, nors ir nestodamas į LVŽS, reikšmingai prisidėjo prie rimtos rinkiminės LVŽS sėkmės ir buvo ministru pirminku 2016 – 2020 metais buvio Lietuvos Respublikos ministru pirmininku.

Prieš kelis mėnesius abiejų lyderių keliai išsisikyrė ir S. Skvernelis telkia savo atskirą politinę jėgą, prie kurios jau jungiasi daugelis provincijos politinių lyderių iš įvairių partijų. Taip pat politologai svarsto, jog visai įmanoma ir S. Skvernelio bei Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio sąjunga. Daugiau apie tai skaitykite šioje nuorodoje.

BNS., “kaunieciams.lt”

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva