0

75-erių kultinių serialų „Vedęs ir turi vaikų“ ir „Moderni šeima“ aktorius Edwardas Leonardas O`Neillas pagaliau džiaugiasi užtarnautu poilsiu ir nurimusiomis asmeninio gyvenimo audromis. Nors daug kalbėti apie santuoką ir dukras nėra linkęs, dalindamas interviu jis ne sykį patikino, kad jo gyvenimo istorija byloja: jei tik pakaks noro, ir darbininkas taps pasaulinio garso aktoriumi.

Amerikiečių aktorius ir komikas Edwardas Leonardas O`Neillas, neretai pristatomas trumpesniu, Edo O`Neillo, vardu, gimė 1946 m. Dirbti pradėjo anksti: būdamas 14-os įsidarbino plieno gamykloje, kurioje dirbo jo tėvas, vėliau dirbo barmenu, pardavinėjo naudotus automobilius.

Po mokyklos būsimasis aktorius įstojo į istorijos mokslus Ohajo universitete, tačiau antrame kurse studijas metė. Vėliau E. L. O`Neillas prisipažino, jog studijų metais daugiau laiko nei mokslams skyrė vakarėliams ir sportui, mat svajojo priklausyti universiteto futbolo komandai. Kai nepasisekė, E. L. O`Neillas perstojo į Jangstauno universitetą – ten prasidėjo jo, kaip aktoriaus, karjera.

Tiesa, duodamas interviu „Emmy“ organizuojančiam Televizijos menų ir mokslų akademijos fondui, E. L. O`Neillas prisipažino, jog augo be televizoriaus – pastarasis jo namuose atsirado tik tada, kai būsimajam aktoriui buvo 10 metų.

1985 m. E. L. O`Neillas nusifilmavo reklamoje, o 1987 m. gavo vaidmenį visame pasaulyje jį išgarsinusioje situacijų komedijoje „Vedęs ir turi vaikų“. Į aktorių peržiūrą atvykęs E. L. O`Neillas puikiai susitvarkė su jam skirta užduotimi – jam, įkūnijusiam vedusį vyrą ir tėvą Elą Bandį, tereikėjo įeiti pro Bandžių šeimos namų duris.

Prieš jas atidarydamas, E. L. O`Neillas nunarino pečius ir atsiduso – būtent šis gestas, anot „E!“, jam ir pelnė vaidmenį dviem „Auksiniams gaubliams“ nominuotame seriale.

Elo Bandžio vaidmuo 2009 m. E. L. O`Neillui užtikrino vietą „Time“ sudarytame visų laikų įsimintiniausių tėvo vaidmenų dešimtuke, o juokingos situacijos, į kurias vis patekdavo serialo protagonistas, privertė kikenti tūkstančius žiūrovų.

Vėliau E. L. O`Neillas sakė nuo mažens turėjęs gerą humoro jausmą ir sugebėdavęs prajuokinti kitus. „Manau, juokingumas yra įgimta savybė. Pamenu, vaikystėje turėjau labai juokingus dėdes. Mėgdavau klausyti jų istorijų ir jas mėgdžiodavau. Gana anksti tapau juokingu – pasakodavau ne anekdotus, bet istorijas“, – 2011 m. leidiniui „Hollywood Reporter“ sakė E. L. O`Neillas.

Ne vieną nustebino istorija, kai apie tai, jog sėkmingai 11 sezonų gyvavęs serialas nebebus tęsiamas, E. L. O`Neillas sužinojo ne iš kūrėjų, o iš gerbėjų. „Buvau apsistojęs viešbutyje. Išėjau į lauką, buvo graži pavasario diena. Prie manęs privažiavo jaunavedžiai. Jie mane pažino, aš juos pasveikinau, o jaunieji pareiškė man užuojautą. Kai suprato, kad aš nieko nežinau, paaiškino per radiją išgirdę, jog „Vedęs ir turi vaikų“ nebebus kuriamas“, – Ellen DeGeneres laidoje „The Ellen Show“ kalbėjo E. L. O`Neillas.

Tiesa, po netikėtų žinių aktoriui vėl nusišypsojo sėkmė – jis sulaukė kvietimo vaidinti dar viename kultiniu tapusiame seriale „Moderni šeima“. Beje, „Vedęs ir turi vaikų“ aktoriui atnešė ne tik karjeros aukštumas. 1986 m. jis vedė aktorę Catherine Rusoff, su kuria susitiko „Vedęs ir turi vaikų“ filmavimo aikštelėje.

Daugiau nei tris dešimtmečius drauge gyvenantys sutuoktiniai – dviejų dukrų tėvai. Tiesa, pirmosios susilaukė santuokoje praleidę 13 metų, mat sklido kalbos, kad E. L. O`Neillas nenori turėti vaikų. O ir sutuoktinių santykiai, rodos, buvo audringi – nepraėjus nė pirmiesiems santuokos metams, E. L. O`Neillas ir Ch. Rusoff paskelbė sukantys skirtingais keliais. Tiesa, po trejų metų jiedu sugrįžo vienas pas kitą.

2009 m. vėl ėmė sklisti kalbos, kad garsi aktorių pora skiriasi ir net mina teismo slenkstį dėl dukrų globos. Visgi kalbos nepasitvirtino – 2012 m. aktoriai buvo užfiksuoti drauge ir šiuo metu, kaip skelbia užsienio žiniasklaida, gyvena Los Andžele.

Kad šeimoje nurimo audros, E. L. O`Neillas patvirtino ir duodamas interviu Televizijos menų ir mokslų akademijos fondui. Paklaustas, kas yra didžiausi jo gyvenimo pasiekimai, aktorius sakė: „Tai, kad vis dar esu vedęs ir vedžiau tik sykį. Myliu savo žmoną. Žinoma, turėjome problemų… Dar, aišku, vaikai.

Ir tai, kad tiek ilgai esu šiame versle. Man svarbu, kad galiu išlaikyti ne tik savo šeimą, bet ir brolius bei seseris, jų šeimas. Visada norėjau ištrūkti iš sistemos. Tai buvo mano pagrindinis tikslas – suprasti, kad neprivalai daryti to, ko nenori“.

Tai buvo bene atviriausias aktoriaus komentaras apie asmeninį gyvenimą – apie santykius su žmona, o taip pat ir dukrų auginimą jis nelinkęs kalbėti. Tiesa, paklaustas, ko gyvenime gailisi, aktorius pripažino, jog yra dalykų, apie kuriuos niekada neišdrįstų papasakoti.

„Tai susiję su neapgalvotais veiksmais, privertusiais kitus kentėti. Gailiuosi dalykų, kuriuos padariau ir nebegaliu sugrąžinti laiko atgal. Bet juk tai – buvimo žinduoliu dalis“, – prieš 8 metus duodamas interviu Televizijos menų ir mokslų akademijos fondui sakė E. L. O`Neillas.

Aktoriaus darbų kraityje – vaidmenys dešimtyse filmų ir serialų, nuo 2011 m. – žvaigždė Holivudo šlovės alėjoje, o jo turtas vertinamas 65 mln. eurų. 2020 m., pasibaigus „Moderniai šeimai“, E. L. O`Neillas sakė ketinantis padaryti pertrauką. „Noriu laiko sau, man reikia susigrąžinti energiją. Nebesu vaikas, man – 73-eji“, – tada „Business Journal Daily“ kalbėjo aktorius.

Tiesa, didelėmis sveikatos problemomis aktorius iki šiol nesiskundė, mat gali pasigirti nebloga fizine forma. E. L. O`Neillas 22 metus treniravosi pas garsų džiudžitsu meistrą Rorioną Gracie, o 2007 m. apsigynė juodą kovos menų diržą.

Taip pat skaitykite

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva