Birželio 10 dieną UAB „Vėjo projektai“ ir dar penkios Europos valstybių įmonės iš pirmaujančių sektorių prisijungė prie Europos Komisijos inicijuoto „Žaliojo vartojimo“ įsipareigojimo – pirmosios iniciatyvos, įgyvendinamos pagal Naująją vartotojų darbotvarkę. „Žaliojo vartojimo“ įsipareigojimas yra Europos klimato pakto, kuris yra visos ES iniciatyva, kviečianti žmones, bendruomenes ir organizacijas dalyvauti klimato apsaugos veiklose ir kurti žalesnę Europą, dalis.
UAB „Vėjo projektai“, kurianti ir gaminanti visiškai elektrinius miesto autobusus „Dancer“, yra vienintelė Lietuvos įmonė, prisijungusi prie „Žaliojo vartojimo“ įsipareigojimo ir aiškiai deklaruojanti savo nuostatą siekti neutralumo klimatui ne tik gaminant produktą, bet ir skatinant viešojo transporto operatorius užtikrinti perėjimą prie ekologiškų transporto priemonių bei diegiant naujus, žalesnius vadybos modelius.
Kaip teigia UAB „Vėjo projektai“ generalinis direktorius Alvydas Naujėkas, elektrinio „Dancer“ autobuso kūrimas ir gamyba yra orientuota į pagrindinę misiją – panaikinti įprastą viešąjį transportą, kuris šiuo metu dažniausiai varomas taršiu iškastiniu kuru, kad miestai taptų žalesni ir sveikesni.
„Įsipareigojame vertinti bei mažinti poveikį aplinkai per visą „Dancer“ autobuso gamybos ir gyvavimo laikotarpį, o kartu sieksime viešojo transporto operatoriams Europoje pristatyti inovatyvius, minimalių kaštų sprendimus, kurie leis įgyvendinti naujus klimato požiūriu neutralaus transporto principus. Be to, skatinsime tvaraus gyvenimo ir vartojimo idėjas tarp vartotojų ir ugdysime supratimą apie sprendimus, kurie galėtų padėti sumažinti mūsų poveikį klimatui,“ – sako A.Naujėkas.
Kartu šiandien prie iniciatyvos prisijungė bendrovės „Ceconomy / MediaMarktSaturn“, „Engie“, „Erste“, „H&M Group“, „Philips“, taip įsipareigodamos paspartinti savo perėjimą prie neutralumo klimatui.
Už teisingumą atsakingas Komisijos narys Didier Reynders iniciatyvos pristatymo renginio metu sakė: „Aš itin vertinu šių šešių bendrovių prisiimtus įsipareigojimus dėl konkrečių veiksmų, siekiant tvarios gamybos ir vartojimo. Šis pasiryžimas paspartinti kovą su klimato kaita rodo, kokias pastangas nori matyti Europos vartotojai, o kartu pagelbės Europos Sąjungos institucijoms rengiant vieningą visos Europos įmonėms skirtą žaliojo vartojimo politiką. Šiuo metu vienuolika įmonių jau dalyvauja „Žaliame vartojimo“ iniciatyvoje ir tikimės, kad ateityje jų prisijungs dar daugiau!“
Bandomasis „Žaliojo vartojimo pasižadėjimo“ etapas tęsis iki 2022 m. sausio mėn. Europos Komisijos narys D.Reynders pasveikino šešias naujas įmones renginyje, kuriame dalyvavo ir EK Vidaus rinkos komiteto, ES vartotojų organizacijų BEUC, „Euroconsumers“ ir ES verslo organizacijų „AIM“ bei „SMEunited“ atstovai.