0

2021 08 13

Šią savaitę – ketvirtadienį ir penktadienį – vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius lankėsi Budapešte, kur Vengrijos vidaus reikalų ministerijos valstybės sekretorius, atsakingas už vidaus saugumo sritį, Karoly Papp pasiūlė paramą Lietuvai – reikalingų medžiagų 15 km fizinio barjero įrengimui Lietuvos – Baltarusijos pasienyje. Vengrija jau teikia paramą Lietuvai per Europos sienos ir pakrančių apsaugos agentūrą (Frontex) – Lietuvoje dirba deleguoti pareigūnai, taip pat pateikta termovizorinė įranga.

„Baltarusijos režimo veiksmai – tai hibridinė agresija Lietuvos ir visos Europos Sąjungos atžvilgiu. Neteisėtos migracijos krizę sustiprina propaganda, melagingų žinių skleidimas. Vengrija yra patyrusi  ir vis dar patiria migracijos spaudimą,  todėl Vengrijos pagalba, patirtis ir įžvalgos mums labai naudingos“, – kalbėjo vidaus reikalų viceministras.

Susitikimų metu vidaus reikalų viceministras A. Abramavičius pabrėžė, kad neteisėta migracija yra pasitelkiama Baltarusijos režimo tikslams pasiekti.

Vengrija jau ilgą laiką susiduria su migracijos reiškiniu, žinome, ką tai reiškia, dėl to sveikiname Lietuvą greitai priėmus svarbius sprendimus. Užtikrinti gyventojų saugumą – esminė tiek nacionalinių institucijų, tiek Europos Sąjungos (ES) pareiga. Vengrijos Vyriausybė priėmė sprendimą teikti Lietuvai paramą fiziniam barjerui pasienyje su Baltarusija įrengti“, – teigė Vengrijos vidaus reikalų ministerijos valstybės sekretorius Karoly Papp.

Migrantų srautams stabdyti Lietuva pradėjo statyti fizinius atitvarus, didina pareigūnų pajėgas, pasitelkia kariuomenę. Pagalbą teikia ir Europos Sąjungos institucijos, agentūros, kitos valstybės narės, mezgami ryšiai su migrantų kilmės šalimis. Nuo rugpjūčio pradžios migrantai valstybės sieną gali kirsti tik per pasienio kontrolės punktus.

„Situacijos stabilizacija jaučiama dėl priemonių, kurių imtasi tiek šalies viduje, tiek už jos ribų – su Iraku pasiektas sutarimas laikinai sustabdyti skrydžius. Esame dėkingi ES narėms už teikiamą politinę, organizacinę ir techninę paramą – jos pagalba galime tikėtis veiksmingo situacijos valdymo“, – teigė A. Abramavičius.

Siekiant geriau susipažinti su Vengrijos sienų kontrole ir prieglobsčio procedūrų valdymu, vizito Vengrijoje metu Lietuvos delegacija aplankė Vengrijos pasienyje su Serbija įrengtą fizinį barjerą – dvigubą tvorą bei iki 2020 gegužės mėn. veikusią tranzito zoną..

Šiemet Lietuvos sieną neteisėtai kirto 4 117 asmenys.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos