0

Kėdainių rajone įdiegiama vis daugiau eismo saugumą užtikrinančių priemonių. Lietuvos automobilių kelių direkcijos užsakymu kelyje Panevėžys–Aristava–Sitkūnai visai neseniai buvo įrengtas dar vienas vidutinio greičio kontrolės ruožas. Vidutinis vairuotojų važiavimo greitis bus matuojamas ir aštuonių kilometrų rože nuo Nociūnų iki Gelnų kaimo.

Įrengė antrąjį

Lietuvos automobilių kelių direkcija „Rinkos aikštę“ informavo, kad Kėdainių rajone šiaismetais įrengti jau trys vidutinio greičio kontrolės ruožai, bet jų bus ir daugiau.

„Kėdainių rajone šiemet įrengti 3 vidutinio greičio kontrolės ruožai, kitąmet įrengsime dar daugiau.

Pirmasis ruožas, kuriame matuojamas transporto priemonių greitis sektoriniais matuokliais, yra kelyje Aristava–Kėdainiai–Cinkiškiai. Čia greitis matuojamas nuo 18,570 iki 25,400 kilometro.

Antrasis greičio kontrolės ruožas įrengtas kelyje Panevėžys–Aristava–Sitkūnai. Čia greitis bus matuojamas nuo 36,230 iki 45,490 kilometro.

Trečiasis, naujausias, ruožas įrengtas kelyje Panevėžys–Aristava–Sitkūnai, čia greitis matuojamas nuo 63,980 iki 72,070 kilometro“, – komentavo Kelių direkcijos tarptautinių ir viešųjų ryšių skyriaus komunikacijos vadybininkas Evaldas Tamariūnas.

Nuo Nociūnų iki Gelnų kaimo

Dažniau keliu Panevėžys–Aristava–Sitkūnai važiuojantys žmonės jau atkreipė dėmesį, kad greičio fiksavimo įranga įrengta ties Nociūnais bei ties Gelnais. Reiškia, kad būtent šiame aštuonių kilometrų ruože yra matuojamas vidutinis važiavimo greitis.

„Apie kelio ruožą, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo ar kitus pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, informuoja iš abiejų radaro pusių įrengti informaciniai kelio ženklai Nr. 636 „Automatinė eismo kontrolė“, – priminė komunikacijos vadybininkas E. Tamariūnas.

Fiksuoja tam tikrame ruože
Kelių direkcijos atstovas paaiškino, kad sektorinių greičio matuoklių veikimo principas yra labai paprastas: viena kamera užfiksuoja automobilį ir pravažiavimo pro ją laiką, o kita – tuos pačius duomenis ruožo pabaigoje.

Sektorinio greičio sistema pagal atstumą tarp kamerų ruožo pradžioje ir pabaigoje užfiksuotą laiką apskaičiuoja vidutinį greitį.

Jeigu užfiksuojamas vidutinio greičio viršijimas, duomenys išsiunčiami į Administracinių nusižengimų registrą, kur suformuojamas pažeidimo protokolas.

Be vidutinio greičio matavimo funkcijos, minėti matuokliai taip pat leidžia patikrinti techninės apžiūros galiojimą, civilinės atsakomybės draudimą, kelių naudotojo mokesčio sumokėjimą ir t.t.

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva