0

2021 09 27

Pirmadienį vykusiame susitikime su Čekijos Užsienio reikalų, gynybos ir saugumo komiteto pirmininku Pavelu Fischeriu ir jo vadovaujama delegacija vidaus reikalų viceministras Kęstutis Lančinskas pristatė migracijos krizės Lietuvoje valdymo priemones.

„Kadangi radome greitus sprendimus nacionaliniu lygiu, gavome koordinuotą Europos Sąjungos institucijų, valstybių narių ir kitų sąjungininkų pagalbą, šiandien galime teigi, kad situacija stabilizuota. Tačiau, kad galėtume galutinai sustabdyti hibridinę ataką ir išvengtume panašių išpuolių ateityje, reikia naujų bendrų Europos Sąjungos lygmens sprendimų“, – teigė K. Lančinskas.

„Lietuva yra išreiškusi Čekijai solidarumą praeityje, prisidėdama prie Rusijos diplomatų išsiuntimo, kai paaiškėjo šios šalies sąsajos su sprogimais, kurie įvyko Čekijos ginkluotės sandėliuose. Čekija yra pasirengusi palaikyti Lietuvą, patiriančią Baltarusijos režimo spaudimą. Mūsų šalyje pradėta viešai diskutuoti apie neteisėtos migracijos situaciją Lietuvoje – visos taisyklės, kuriomis jūs vadovaujatės, atitinka taisykles, kuriomis vadovaujasi Europos Sąjunga. Tai yra labai svarbu“, – kalbėjo P. Fischeris.

Čekija yra pirmoji šalis, Lietuvai pasiūliusi finansinę paramą – 13,5 mln. Čekijos kronų (apie 530 tūkst. eurų) – gintis nuo Baltarusijos režimo hibridinio išpuolio. Šią paramą planuojama skirti fiziniam barjerui statyti.

Per Europos Sąjungos civilinės saugos mechanizmą Čekija Lietuvai taip pat yra skyrusi ir humanitarinės paramos: 20 palapinių, 20 šildymo sistemų palapinėms, 500 miegmaišių, 500 antklodžių, 100 čiužinių, 100 lovų.

„Nuoširdžiai dėkoju Čekijai už suteiktą humanitarinę pagalbą bei finansinę paramą. Svarbu, kad Europos Sąjungos valstybės narės išliktų susitelkusios ir kartu siųstų vienodą žinią – Lukašenkos nepagarba tarptautiniams įsipareigojimams privalo būti sustabdyta“, – teigė viceministras K. Lančinskas.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos