0

Viename svarbiausių rytų Europos mados renginių, vykstančių Ukrainoje, sėkmingai debiutavusi dizainerė Milda Grikšaitė – Jankuvienė atvira – tai buvo itin reikšmingas įvykis jos tarptautinei karjerai.

Daugybę dėmesio iš žiniasklaidos ir ekspertų pelniusi Lietuvos kūrėja jau sulaukė naujo kvietimo į vasarį dizainui neabejingą visuomenę įtrauksiančią Ukrainos mados savaitę.

Renginio tema dar yra nepaskelbta, bet neabejojama, kad nuo 1997 – ųjų du kartus per metus organizuojamame šou bus aktualus tvarumas, ilgaamžiškumas bei universalumas.

  1. Grikšaitė-Jankuvienė dėl karantino ribojimų prieš kelis mėnesius Ukrainoje siautusioje mados šventėje gyvai dalyvauti negalėjo.

„Į kaimyninę šalį išsiunčiau savo kūrinius, bet pati renginį stebėjau per nuotolį. Labai tikiuosi, kad šįkart juo pasimėgauti turėsiu progą gyvai“, – sako pašnekovė.

Dalį Ukrainoje pristatytų kūrinių ir keletą naujų jos sprendimų modeliai pademonstravo ir „Creative Kaunas“ renginyje, „Meno materijoje“ subūrusiame šiuolaikinius menininkus, kūrėjus, prekės ženklų puoselėtojus, mados sekėjams iki šiol buvo labiau pažįstamus socialinėje erdvėje.

M.Grikšaitė – Jankuvienė su šypsena patikino, jog ryškiausių kolekcijos akimirkų debiutas antrame pagal dydį mūsų šalies mieste buvo tarsi saldainiukas nusprendusiesiems praleisti dieną neseniai duris atvėrusioje meno erdvėje.

„Pati idėja gimė netikėtai, tarpusavyje padiskutavus apie Kauną, kūrybininkus ir renginius. Pamatėme galimybę suburti mus pačias žavinčius prekės ženklų kūrėjus, padrąsinti juos bendradarbiauti, palaikyti vieniems kitus, pasidalinti patirtimi – juk gyvename ir kuriame tose pačiose gatvėse!“, – pasakojo „Creative Kaunas” sumanytojos Deimantė Stonytė, Viktorija Kraujutaitė ir Aistė Miliauskaitė.

„Šis renginys – pirmasis, tačiau jau dabar žinome, kad tikrai ne paskutinis. Manome, kad šiam miestui labai reikia garsiai kalbėti apie čia kuriančius menininkus ir prekės ženklų įkvėpėjus – jų turime tikrai labai daug!”, – po Kaune, kūrybinėje erdvėje „Meno materija” įvykusio pirmojo „Creative Kaunas” renginio pasakojo šios idėjos bendraautorės.

Be vienos dienos pop – up dalyvių, nemokamo renginio lankytojų laukė ir kelios kūrybinės dirbtuvės ar seminarai su Lina Mass, Deimante Stankevičiene, Viktorija Kraujutaite, Aliūte, Migle Poco.

Kauno centre įsikūrusi „Meno materija“ turi ne tik įvairiems meno projektams pristatyti skirtą galeriją, bet ir fotostudiją, rengia didelių paveikslų tapybos sesijas. Kūrybinė erdvė, kurioje visos dirbtuvėlės jau užimtos, įkurta su vizija, kad kūrėjai jaustų daugiau pasitenkinimo savo veikloje, dirbtų išskirtinėse erdvėse, geroje strateginėje vietoje, kurtų kitų menininkų bendruomenėje bei būtų lengvai pasiekiami, rengtų parodas, pristatymus, susitikimus, organizuotų dirbtuves, dalyvautų seminaruose.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva