0

2021 08 24

Rytoj, rugpjūčio 25 d., Lietuvos mokslų akademijos mažojoje konferencijų salėje vyks seminaras „Gyventojai energetikos transformacijų kontekste: energijos nepritekliaus mažinimas“. Energetikos ministerijos ir Lietuvos mokslo tarybos užsakymu įgyvendinto Lietuvos energetikos instituto tyrimo rezultatų pristatymui skirtame renginyje mokslininkai kalbės apie energijos nepritekliaus stebėseną, jo mažinimo galimybes, apibendrins energetinio skurdo mažinimui skirtas priemones, taip pat diskutuos apie tyrimo metu gautų rezultatų praktinį pritaikymą energetikos politikos sprendimuose.

„Tyrimas orientuotas į šių dienų aktualijas. Tikimės, kad Lietuvos energetikos instituto mokslininkų sukurta Lietuvos atvejui pritaikyta energijos nepritekliaus ir valstybės intervencijų namų ūkių energetikos srityje vertinimo sistema prisidės prie Lietuvai svarbių energetinių-socialinių klausimų sprendimo, leis priimti į konkrečią vartotojų grupę orientuotus energetikos politikos sprendimus. Einant žaliosios transformacijos keliu svarbu užtikrinti, kad valstybės paskatų ir paramos sistema atsinaujinančios energetikos srityje galėtų pasinaudoti ne tik aukštas ir vidutines pajamas uždirbanti visuomenės dalis, bet būtų orientuotos pirmiausiai į tas visuomenės grupes, kurioms labiausiai reikia valstybės paramos, įskaitant ir mažesnes pajamas gaunančius gyventojus, taip mažinant socialinę atskirtį energetikos srityje“, – teigia energetikos viceministrė Inga Žilienė.

Pasak jos, inicijuoti tyrimą, orientuotą į energetinio skurdo mažinimą, paskatino kelios valstybei ir visuomenei svarbios problemos: dalies gyventojų patiriamas energetinis skurdas, siejamas su didelėmis išlaidomis šildymui ir elektrai, bei mažesnes pajamas uždirbančių gyventojų negalėjimas pasinaudoti valstybės parama atsinaujinančios energetikos srityje.

Seminare planuojama pristatyti tyrimu identifikuotas energijos nepritekliaus stebėsenos tobulinimo kryptis, atskleisti duomenis apie energijos skurdą patiriančių namų ūkių informuotumą apie šios problemos sprendimo galimybes, taip pat bus apibendrinti politikos priemonių scenarijai ir rekomendacijos energijos nepritekliaus mažinimui bei analizuojama energetinio skurdo Lietuvoje situacija per vartotojų prizmę.

Apie visa tai pasakos Lietuvos energetikos instituto vyriausiasis mokslo darbuotojas, Lietuvos mokslų akademijos Jaunosios akademijos narys dr. Vidas Lekavičius, Lietuvos energetikos instituto vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Aušra Pažėraitė, Europos Ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narys, Vartotojų aljanso viceprezidentas Kęstutis Kupšys, energetikos viceministrė I. Žilienė. Nacionalinio mokslinio seminaro pabaigoje vyksiančią diskusiją moderuos Lietuvos energetikos agentūros direktorius Virgilijus Poderys.

Nacionalinį mokslinį seminarą organizuoja Lietuvos energetikos institutas bendradarbiaudamas su Energetikos ministerija, Lietuvos mokslų akademijos Jaunąja akademija bei Lietuvos vartotojų organizacijų aljansu. Seminaro diskusijoje kviečiami dalyvauti mokslininkai, energetikos specialistai ir visi norintieji prisidėti prie aktualios problemos sprendimo.

Nacionalinio mokslinio seminaro programą rasite čia –>

Kviečiame dalyvauti gyvai ir stebėti seminaro transliaciją „Zoom“ platformoje: https://bit.ly/3zh1uvd

Jungiantis ne per nuorodą:
Meeting ID: 831 6900 4528
Passcode: 11000

Registracija: https://bit.ly/3kcLxjq

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos