0

Bendrovės „Virgin Orbit“ raketa penktadienį vakare iškėlė keletą JAV Gynybos departamento palydovų, kai buvo paleista iš specialaus nešančiojo lėktuvo „Boeing 747“, skridusio prie Kalifornijos pietinės pakrantės.

Pertvarkytas laineris pakilo iš Mohavių oro ir kosmoso uosto Mohavių dykumoje ir paleido raketą skrisdamas virš Ramiojo vandenyno, į šiaurės vakarus nuo Los Andželo.

Šis paleidimas buvo surengtas JAV Kosmoso pajėgų užsakymu, vykdant Gynybos departamento bandymų programą. Iškelti septyni palydovai skirti įvairiems eksperimentams atlikti.

Ši misija buvo ketvirtas komercinis „Virgin Orbit“ raketos paleidimas, be to, raketa buvo pirmąkart paleista naktį. Iš pradžių planuota ją paleisti trečiadienio vakarą, bet skrydis buvo atšauktas užfiksavus kuro temperatūros parametrų neatitikimą.

„Virgin Orbit“ savo misiją pavadino „Straight Up“ („Tiesiai aukštyn“) pagal hitu tapusią Paulos Abdul (Polos Abdul) dainą iš jos debiutinio studijinio albumo „Forever Your Girl“, 1988 metais išleisto įrašų studijos „Virgin Records“.

2017 metais „Virgin Orbit“ įkūrė britų milijardierius Richardas Bransonas (Ričardas Bransonas). Bendrovė, kurios būstinė įsikūrusi Kalifornijos mieste Long Biče, šiuo metu rengia paleidimus iš Mohavių oro uosto, bet planuoja ir tarptautines misijas.

Vėliau šiais metais bendrovė iškels du palydovus per misiją, kurios lėktuvas pakils iš Niu Ki oro uosto Kornvalyje. Palydovai atliks radijo signalų stebėsenos bandymus vykdant Jungtinės Karalystės gynybos ministerijos ir JAV Nacionalinės žvalgybos biuro bendrą projektą.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

BNS, Užsienio naujienų skyrius

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis