0
Dalinkitės

LGBTQ bendruomenė visame pasaulyje susiduria su išpuolių banga, konstatavo lyderiai ir aktyvistai iš daugiau nei 100 šalių, šią savaitę susirinkę Kalifornijoje.

Tai pirmasis pasaulinis bendruomenės narių susitikimas nuo tada, kai koronaviruso pandemija privertė pasaulį užsidaryti. Jo dalyviai įspėjo, kad aplinka queer jaunimui – asmenims, kurie nepatenka į lyties ir seksualumo normas – blogėja.

Tarptautinės lesbiečių, gėjų, transseksualų ir interseksualų asociacijos („ILGA World“) direktorė Julia Ehrt (Julija Ėrt) sakė, kad bendruomenė istoriškai susiduria su „milžinišku smurto ir diskriminacijos lygiu“.

Tačiau pastaraisiais metais pastebimas ryškus antigenderinių naratyvų, kuriais „bandoma atimti iš LGBTQ asmenų žmogaus teises, kurių jie nusipelno“, atsiradimas, sakė J. Ehrt.

Daugiau kaip 600 atstovų dalyvauja pirmadienį Kalifornijos mieste Long Biče prasidėjusioje ir savaitę truksiančioje pasaulinėje „ILGA World“ konferencijoje, kurioje daugiausiai dėmesio skiriama jaunimui.

„Mes tikrai kovojome už queer asmenų teises visame pasaulyje, tačiau ypač queer jaunimo teisės buvo nustumtos į paraštes (ir) liko nematomos“, – naujienų agentūrai AFP sakė „ILGA World“ jaunimo komiteto pirmininkas Martinas Karadžovas.

„Ši konferencija yra mūsų pirmoji erdvė, kurioje iš tikrųjų galime sukoncentruoti savo diskusijas“, – pridūrė jis.

Tai apima ir diskusiją apie „žalingą praktiką, tokią kaip konversijos terapija, kuri yra neetiška, nemoksliška ir kankinanti, tačiau teisėta beveik 180-yje valstybių šalių“, pridūrė M. Karadžovas.

Konferencija turėjo būti reguliarus renginys, tačiau šiuos planus sugriovė prasidėjusi COVID-19 pandemija.

Jos sugrįžimas šiais metais dalyviams buvo tarsi gaivaus oro gurkšnis.

„Daugelis LGBTQI aktyvistų dirba ypatingos priespaudos, izoliacijos ir smurto sąlygomis“, – sakė JAV valstybės departamento specialioji pasiuntinė LGBTQI žmogaus teisių klausimais Jessica Stern (Džesika Stern).

„Jei gyvenate ir dirbate tokiomis sąlygomis, tai atsiliepia jūsų emocinei savijautai“, – kalbėjo ji.

Švietimo projekto „It Gets Better“ atstovas iš Los Andželo Brianas Wenke (Brajenas Venkė) sakė, kad šis susitikimas vyksta queer jaunimui Jungtinėse Valstijose labai svarbiu metu.

„Vien šiais metais 36-iose valstijose buvo pateikta per 300 įstatymų projektų, pradedant teisės aktais, ribojančiais dalyvavimą sporto varžybose, ir baigiant teisės aktais, ribojančiais diskusijas apie seksualinę orientaciją ir lytinę tapatybę mokyklose, kurie gudriai maskuojami kaip tėvų teisės švietimo srityje“, – sakė jis.

Šiais teisės aktų projektais siekiama atimti iš homoseksualių jaunuolių „patirtį, kurios jiems reikia, kad jie galėtų augti, klestėti ir tapti visapusiškai sąmoningais ir kompetentingais suaugusiaisiais“, kalbėjo B. Wenke.

Pasak M. Karadžovo, ši konferencija, kurios dalyviai registracijos formoje galėjo rinktis iš daugiau nei 40 skirtingų lytinių tapatybių, yra galimybė „sugriauti mitą, kad lyčių įvairovė anksčiau neegzistavo, kad tai kažkas nauja“.

28 metų M. Karadžovo nuomone, ankstesnės kartos susidūrė su panašiomis krizėmis ir išpuoliais.

„Turėtume giliau pažvelgti į bendras patirtis ir istorijas“, – sakė jis.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

BNS, Užsienio naujienų skyrius

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis