0
Dalinkitės

Vokietija pasirašė su Lenkija susitarimą dėl iš Saudo Arabijos importuojamos naftos perkrovimo Gdansko uoste bei jos perpumpavimo vamzdynais į perdirbimo gamyklas Vokietijoje, pranešė Lenkijos radijas. Anot ekspertų, šis susitarimas leis Vokietijai prisijungti prie Rusijos naftos importo blokados, vykdant tarptautines sankcijas dėl karo Ukrainoje.

Pagal šį susitarimą Lenkija ir Vokietija taip pat padės viena kitai, jei Europos Sąjunga įvestų embargą rusiškai naftai.

Lenkijos klimato ministrė klimato ministrė Anna Moskwa (Ana Moskva) po susitikimo Varšuvoje su Vokietijos ekonomikos ir klimato apsaugos ministru Robertu Habecku (Robertu Habeku) pabrėžė per jį deklaruotus abiejų šalių siekius nepriklausybės nuo Rusijos energijos išteklių.

Savo ruožtu Lenkijos ministrė akcentavo, jog kad Lenkija visiškai užsitikrino nepriklausomybę nuo rusiškų gamtinių dujų ir yra pasirengusi solidarizuotis su Vokietija “konkrečiose situacijose” bei paremti jos siekį visiškai atsisakyti naftos bei apskritai nuo Rusijos energijos išteklių.

Redaktorius Svajūnas Laukineitis

BNS, Užsienio verslo naujienų skyrius

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis