0

Kai praneša Vokietijos internetinis dienraštis Süddeutsche Zeitung, Vokietijos miestuose trečiadienį buvo aktyvūs kairieji radikalai. Gegužės 1 d. Hamburge į gatves reguliariai išeina kairiųjų ir kairiųjų ekstremistų grupės. Vienas iš židinių – Schanzenviertel rajonas, kuriame įsikūręs bendruomenės centras „Raudonoji Flora“. Pirmoji demonstracija prasideda netoli jos.

Policijos duomenimis, apie tūkstantį žmonių Hamburge atsiliepė į anarchistų ir kairiųjų autonomininkų kvietimą gegužės 1 d. surengti demonstraciją Schanzenviertel rajone. Su šūkiais: „Solidarūs. Savarankiškai apsisprendę. Laisvi nuo dominavimo”, jie žygiavo nuo Sternschanze stoties. Kol kas jokių incidentų nebuvo.

Skirtingai nei ankstesniais metais, daugelis demonstracijos dalyvių vilkėjo spalvingus drabužius.

Demonstracija Schanzenviertelio rajone yra pirmoji iš trijų, kurias kairiųjų ekstremistų grupės užregistravo gegužės 1 d. Hamburge. Valanda vėliau aljansas „Wer hat, der gibt“ („Kas turi, tas duoda“) su 2 500 demonstrantų planuoja žygiuoti nuo Dammtor geležinkelio stoties iki Eppendorfer Baum. Vėliau po pietų pagrindinėje geležinkelio stotyje turėtų prasidėti revoliucinė Gegužės 1-osios demonstracija „Raudonoji statyba“, kurią Konstitucinis teiusmas priskyrė prie smurto demonstracijų.

Policija sustabdė demonstraciją Štutgarte

Štutgarte per Darbo dienos demonstraciją įvyko incidentas. Susirinkimas miesto centre buvo nutrauktas. Apie tai trečiadienį X platformoje pranešė policija. Buvo užpulti policijos pareigūnai, kurie reagavo pipirinėmis dujomis ir lazdomis. Iš pradžių nebuvo aišku, ar per incidentą kas nors buvo sužeistas, kaip sakė policijos atstovas spaudai.

Pasak atstovo spaudai, demonstracija buvo nukreipta „prieš socialinių išlaidų mažinimą“, agituota „už solidarią visuomenę“ ir ją organizavo vienas asmuo. Kaip teigia pareigūnai, dauguma susirinkusiųjų buvo kairiojo spektro atstovai, įskaitant radikalios kairiosios grupuotės „Antifa“ narius.

Kitame X pranešime policija kalbėjo apie „masinius kriminalinius nusikaltimus ir taisyklių pažeidimus“. Atskiri susirinkimo dalyviai buvo sulaikyti. Policija paragino dalyvius laikytis  tarnybų nurodymų.

The post Vokietijoje – kairiųjų ekstremistų demonstracijos appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis