0

2021 10 28

Mastrichte (Nyderlandai) vidaus reikalų viceministrė Sigita Ščajevienė ir ministrės patarėjas Raimundas Kalesnykas dalyvavo Europos viešojo administravimo instituto (EIPA) 40-čio minėjimo renginiuose. Viceministrė S. Ščajevienė susitikime su EIPA vadovu Marco Ongaro ir ekspertais pristatė Lietuvos viešojo valdymo pokyčių ir valstybės tarnybos reformos gaires bei aptarė galimybę jas įgyvendinant pasitelkti EIPA ekspertus.

EIPA vadovas pasveikino Lietuvos ryžtą pertvarkyti viešojo sektoriaus sistemą, paversti ją efektyvia, lanksčia, profesionalia ir pabrėžė būtinybę integruoti ES geros valdysenos principus į reformų paketą.

Sutarta atnaujinti 2006 m. pasirašytą bendradarbiavimo sutartį su EIPA. EIPA prisidės prie Lietuvos valstybės tarnautojų strateginių ir analitinių kompetencijų stiprinimo, suteikdama nemokamą prieigą prie virtualios mokymų sistemos, taip pat konsultuos rengiant valstybės tarnybos ir viešojo valdymo sistemos pertvarkos gaires. Nuspręsta, jog 2022 m. metinė EIPA konferencija bus organizuojama Lietuvoje.

VRM atstovai kartu su Europos Parlamento nariais, Europos komisijos ir EBPO atstovais, viešojo valdymo ir valstybės tarnybos politikos ekspertais bei mokslininkais iš Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo, Švedijos, Danijos, Čekijos ir kitų ES valstybių taip pat dalyvavo EIPA 40-čiui skirtoje konferencijoje „Europos viešosios politikos veikimas – naujas požiūris į EIPA“. Dalyviai diskutavo dėl viešojo sektoriaus tobulinimo, ES geros valdysenos praktikos įgyvendinimo regioniniu ir vietos valdžios lygiu, valstybės tarnautojų mokymo ir mokymosi strategijų optimizavimo, sinergijos paieškų tarp ES viešosios politikos formavimo ir viešojo administravimo įgyvendinimo valstybėse narėse.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos