0

2021 10 20

Vyriausybė patvirtino, kad vienkartinę 100 eurų išmoką įstatymo nustatyta tvarka galės gauti asmenys, pasiskiepiję  tik šiomis COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinomis: „COVID-19 Vaccine Janssen“, „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „Vaxzevria“. Kitomis vakcinomis pasiskiepiję asmenys negalėtų pretenduoti į išmoką. Įstatymo nustatyta tvarka vienkartines 100 eurų išmokas gautų 75-erių metų ir vyresni gyventojai, kurie iki šių metų rugsėjo nebuvo pasiskiepiję nė viena vakcinos doze ir iki lapkričio 30 dienos visiškai pasiskiepytų, taip pat tie, kurie persirgo COVID-19, bet iki kitų metų kovo 31 dienos pasiskiepytų bent viena vakcinos doze.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skaičiavimais, tokias išmokas galėtų gauti apie 80 tūkst. 75-erių metų ir vyresnių žmonių, kurie nėra nei pasiskiepiję, nei persirgę koronavirusu.

Nuo spalio 19 d. 18 metų ir vyresni gyventojai, kurie buvo paskiepyti nuo COVID-19 ligos anksčiau nei prieš 180 dienų, kviečiami sustiprinti imunitetą dar viena vakcinos doze.

Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į vakcinų suformuoto imuniteto trukmės tyrimus, Europos vaistų agentūros ir Lietuvos ekspertų rekomendacijas. Registruotis stiprinamajai vakcinos dozei galima įprastu būdu: internetu www.koronastop.lt arba Karštosios linijos trumpuoju telefono numeriu 1808. Vakcinuotis taip pat galima pas šeimos gydytoją. Gyventojai, norėdami sužinoti, ar jų asmens sveikatos priežiūros įstaigoje skiepijama nuo COVID-19 ligos, turėtų kreiptis į įstaigos registratūrą.

Atsižvelgdama į sudėtingą situaciją šalies ligoninėse, Sveikatos apsaugos ministerija ragina gyventojus elgtis atsakingai, rūpintis savo ir aplinkinių sveikata, ypač artėjant šaltajam metų sezonui, kai itin palankios sąlygos įvairioms virusinėms ligoms plisti. Itin svarbu pajutus net lengvus viršutinių kvėpavimo takų ligų simptomus likti namuose, nesilankyti parduotuvėse ar kitose žmonių susibūrimo vietose ir užsiregistruoti tyrimui dėl COVID-19 ligos internetu www.1808.lt arba trumpuoju numeriu 1808.
Statistikos departamento duomenimis, praėjusią parą nustatytas 3331 naujas COVID-19 atvejis, mirė 11 žmonių.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos