0

Energetikos ministerija Vyriausybei siūlo buitiniams vartotojams padengti iki 54 centų jų mokamos gamtinių dujų kainos. Tokia maksimali subsidija už vieną kubinį metrą būtų mokama nuo liepos iki gruodžio pabaigos.

Pritaikius subsidiją, dujas maistui gaminanti naudojantiems (pirmos grupės) vartotojams bendrovės „Ignitis“ tiekiamų dujų kubo kaina didėtų 28,8 proc. iki 1,03 euro (su PVM), namų šildymui (iki 20 tūkst. kubų per metus) naudojantiems (antros grupės) vartotojams – 40 proc. iki 77 centų, o dar daugiau jų deginantiems (trečios grupės) – 43,4 proc. iki 76 centų.

Pasak ministerijos, be subsidijos pirmosios grupės vartotojams tarifas nuo liepos siektų 1,57 euro (96 proc. daugiau nei dabar), antros – 1,31 euro (2,4 karto daugiau), o trečios – 1,3 euro (2,45 karto daugiau).

Prognozuojama, kad subsidijai iš valstybės biudžeto reikės apie 53 mln. eurų (su PVM). Elektros ir dujų kainoms kompensuoti Seimas šiemet jau skyrė 570 mln. eurų.

Vyriausybės nutarimo projekte, kurį ji ketina priimti pirmadienį, numatoma, kad kompensacijas gautų dujų tiekėjų „Ignitis“, „Intergas“, „Gren Lietuva“ ir agrofirmos „Josvainiai“ klientai.

Vyriausybė anksčiau yra deklaravusi, kad elektros ir dujų kainos gyventojams nuo liepos neturėtų didėti daugiau kaip 40-50 proc.

Nuo sausio dujos maistui gaminti kainuoja 80 centų už kubą (su PVM), namų šildymui – 55 centus, o daugiausia jų deginantiems – 53 centus.

Be to, Vyriausybė pirmadienį ketina patvirtinti ir 9 centų valstybės subsidiją gyventojams už elektrą, taip pat minimalų 24 centų tarifą, žemiau kurio jiems nebus kompensuojamos elektros kainos. Subsidijos bus mokamos tik antrąjį šių metų pusmetį.

Redaktorė Roma Pakėnienė

BNS

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva