0

Penktadienį Vyriausybė spręs, kaip gyventojams palengvinti galimybių paso atsiėmimą.

Kaip BNS sakė sveikatos apsaugos ministro atstovė spaudai Aistė Šuksta, Vyriausybė nuotoliniame pasitarime ketina priimti sprendimus, kuriais siekiama „padaryti kuo paprastesnį kelią atsiimti galimybių pasą“.

Nuo rugsėjo vidurio rengiantis labiau apriboti veiklas neturintiems galimybių paso, Registrų centras šią savaitę pradėjo rengti keliones į regionus, kuriuose nėra jo padalinių, kad padėtų gyventojams išsiimti šį dokumentą, jei jie to negali padaryti naudodamiesi elektronine bankininkyste. Registrų centro teigimu, taip pat yra rasti visi techniniai sprendimai dėl galimybių paso išdavimo „Sodroje“ ir vaistinėse.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė šią savaitę tvirtino, kad svarstomi ir kiti variantai, pavyzdžiui, gauti galimybių pasą į namus, padedant „Lietuvos paštui“, atsiimti dokumentą „Perlo“ terminaluose.

Galimybių pasas – tai asmeniui nemokamai suteikiamas QR kodas, kurį gauna žmonės, pasiskiepiję nuo koronaviruso, persirgę COVID-19 arba gavę neigiamą COVID-19 testo rezultatą. Galimybių pasas yra susietas su e-sveikata sistema.

Rugpjūčio viduryje buvo skelbta, kad Lietuvoje apytiksliai 1 mln. 400 tūkst. gali išsiimti galimybių pasą, elektroniniu būdu jį tuo metu buvo išsiėmę 845 tūkst. žmonių.

Šalyje nuo COVID-19 mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta bveveik 1 mln. 631 tūkst. žmonių, visiškai vakcinuoti – 1 mln. 466 tūkstančiai.

Autorius Ignas Jačauskas

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva