0

Ši vyriausybė jau mažai kuo gali nustebinti – taip aš maniau. Buvau naivus. Politinei institucijai nepatinka politika ir ji (jie, jos) viešai tai deklaruoja.

Vyriausybė rengia viešojo administravimo pertvarką, ją sudarys tys projektai, sako premjerės Ingridos Šimonytės patarėjas Vitas Vasiliauskas, – praneša informacijos agentūra BNS.

Vienas iš skelbiamų projektų yra valstybės tarnybos pertvarka, apimanti vadovų paieškos ir atrankos modelio kūrimą bei sprendimus, susijusius su viešojo sektoriaus žmogiškųjų išteklių atotrūkiu.

„Čia dirba Vyriausybės strateginės analizės centras ir jo atlikto tyrimo pagrindu priimsime sprendimus“, – ketvirtadienį paskelbtame interviu visuomeninio transliuotojo LRT naujienų portalui sakė V. Vasiliauskas ir jį perfrazavo BNS.

Pasak jo, antras projektas apima funkcijų peržiūrą ir optimalaus institucijų tinklo kūrimą, o tai daroma siekiant ministerijose koncentruoti sprendimų priėmimą, o jų įgyvendinimą perkelti į agentūras.

V. Vasiliausko teigimu, siekiama, jog tokios agentūros apimtų keletą ministerijų sričių, kad „neturėtume ministerijų siloso bokštų situacijos, kai aš pažįstu savo urvelį, o kas darosi kitoje oloje, man nelabai rūpi“.

„Kita kryptis – viešojo valdymo agentūrizacijos studija, po kurios turėtų atsirasti siūlymų, kaip stiprinti sprendimus įgyvendinančias institucijas. Ta studija turėtų būti pabaigta iki metų pabaigos ir kitąmet planuojame įgyvendinti pasiūlymus“, – kalbėjo premjerės Ingridos Šimonytės patarėjas.

Trečias pertvarkos projektas yra administracinių ir viešųjų paslaugų projektas, kurio esmė yra šių paslaugų inventorizacija, teigia V. Vasiliauskas.

„Aiškinsimės, kokios paslaugos teikiamos, kokia yra tų paslaugų apimtis, kokia kaina. Tikslas – dalies paslaugų atsisakyti, dalį paslaugų permesti nevyriausybinėms organizacijoms, išspręsti funkcijų dubliavimo klausimą“, – sakė jis.

Anot patarėjo, siekiama pertvarką patvirtinti per šiuos ir kitus metus, jos tikslas nėra savaime mažinti etatų skaičiaus.

„2023 metais turime savivaldybių tarybų rinkimus, tad manau, kad 2022-ųjų pabaigoje tas politinių galimybių langas užsidarys“, – teigė V. Vasiliauskas.

Reformai numatyti 27 mln. eurų. Tų pačių, kurie imami iš Pridėtinės vertės, Gyventojų pajamų ir kitų mokesčių. Taigi, darytina išvada – atsiras agentūros, kurios bus, jei projektas pavyks, išlaikomos mokesčių mokėtojų pinigais. Miniterijos, Seimas ir demokratinės institucijos bus tik butaforija. Viską sutvarkys V. Vasiliausko sugalvotos agentūros. Tik už 27 milijonus eurų. Pradžiai. Ir kam tada tie rinkimai ir ministerijos? Agentūros viską tvarkys ir būsime laimingi.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva