0

2021 08 12

Šiandieną į posėdį susirinkusi Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija (VESK) priėmė reikalingus sprendimus dėl šią savaitę Lietuvos Respublikos Seimo patvirtintų įstatymų, susijusių su neteisėtos migracijos valdymu.

Posėdžio metu buvo priimtas sprendimas prašyti Lietuvos Respublikos Vyriausybės pateikti pasiūlymą Lietuvos Respublikos Prezidentui priimti sprendimą, kad 3 mėnesius kariams būtų suteiktos papildomos teisės, siekiant sustiprinti Lietuvos Respublikos sienos su Baltarusijos Respublika ir asmenų laikino sulaikymo ir (ar) apgyvendinimo vietų saugumą. Taip pat priimtas sprendimas įgalioti VESK pirmininką, atsižvelgus į objektyvius poreikius, ekstremaliosios situacijos dėl neteisėtos migracijos metu kreiptis dėl karinių vienetų panaudojimo.

Nuo 2021 m. rugpjūčio 3 d., kai buvo imtasi papildomų veiksmų prie valstybės sienos, neteisėtų migrantų srautai mažėja. Pastarąją parą į Lietuvos Respubliką mėgino neteisėtai patekti 11 asmenų, tačiau jie buvo neįleisti. Šiemet Lietuvos ir Baltarusijos sieną neteisėtai kirto 4 115 migrantų. Anot Valstybės sienos apsaugos tarnybos vado generolo Rustamo Liubajevo, pastebimos tendencijos, kad neteisėtos migracijos srautai nukreipiami prie Latvijos ir Lenkijos sienų. Priimtas sprendimas dėl galimų bendrų priemonių koordinavimo su kaimyninėmis valstybėmis prie Europos Sąjungos vidaus sienų.

VESK nariai priėmė sprendimą, kad būtina įtraukti tiek valstybės, tiek savivaldos institucijas, siekiant kuo greičiau ir efektyviau valdyti ir šalinti ekstremaliosios situacijos padarinius.

Dar vienas posėdyje aptartas klausimas – sustiprinti Rūdininkų poligone įkurtos migrantų stovyklavietės apsaugą.

 

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos