0

Po ilgos kelionės iš JAV 25 metų 191 cm Emmanuelis Mudiay trečiadienio popietę pasiekė Kauną. Penkis sezonus NBA praleidęs gynėjas tapo paskutiniu Kauno „Žalgirio“ klubo pirkiniu, rašo zalgiris.lt.

Atvykęs į Lietuvą E.Mudiay iškart apžiūrėjo „Žalgirio“ areną. Po trumpos pažinties praėjusį sezoną be klubo praleidęs ir krepšinio išsiilgęs gynėjas pasidalijo savo pirmaisiais įspūdžiais su „Žalgiris Insider“.

„Sakyčiau, kad visa tai galutinai paaiškėjo prieš kelias dienas. Šnekėjausi su treneriu ir jis manęs paklausė: „ką žadi daryti?“. Tada nusprendžiau priimti sprendimą. Prieš tai kurį laiką gyvenau laukimu, vyko derybos su NBA klubais. Po metų pertraukos aš tiesiog norėjau grįžti į krepšinį. Norėjau mesti sau iššūkį ir grįžti į aikštelę“, – tvirtino E.Mudiay.

E.Mudiay ir vyriausiojo „Žalgirio“ trenerio Martino Schillerio pažintis užsimezgė dar 2019–2020 m. sezone, kai iš Kongo kilęs ir JAV pilietybę turintis žaidėjas rungtyniavo Jutos „Jazz“ klube, o M. Schilleris dirbo Solt Leik Sičio „Stars“ – dukteriniame Jutos „Jazz“ klube.

Būtent gerai pažįstamas specialistas padėjo E.Mudiay greičiau apsispręsti dėl ateities karjeros stotelės už NBA ribų.

„Jeigu atvirai, girdėjau puikių dalykų apie organizaciją. Kitas stipriai motyvavęs faktorius pasirinkti „Žalgirio“ pasiūlymą – mano santykiai su treneriu. Prieš kelerius metus jis dirbo Jutoje su „G lygos“ komanda, o aš žaidžiau „Jazz“ klube NBA lygoje.

Jis dalyvavo keliose mūsų klubo treniruotėse. Kaip bebūtų, jis turėjo didžiulę įtaką mano sprendimui, nes puikiai jį pažinojau kaip žmogų. Žinau, kaip jis tobulėjo kaip treneris bei gerai pažįstu ne vieną NBA krepšininką, su kuriuo jis dirbo“, – prisiminė žaidėjas.

Po mokyklos baigimo 2014 m. E.Mudiay žengė netradiciniu keliu ir profesionalo karjerą pradėjo Kinijos Guagdongo „Southern Tigers“ ekipoje. Vėliau sekė rungtyniavimas Denverio „Nuggets“, Niujorko „Knicks“ ir „Jazz“ klubuose. Dabar žaidėjas su nekantrumu pasitinka iššūkį su „Žalgiriu“, su kurio sirgaliais jau turėjo galimybę susipažinti vaizdo klipuose internete.

„Jeigu atvirai, vietiniai sirgaliai buvo dar viena priežastis, dėl kurios nusprendžiau čia atvykti. Daug kartų girdėjau, kad čia yra tikriausiai gyvena geriausi sirgaliai visoje Europoje. Kai nusprendžiau pasirinkti, kur žaisiu toliau, pasakiau, kad čia bus ta vieta.

Kai turi tokį sirgalių palaikymą ir jie sukuria stiprų užnugarį, atrandi daugiau motyvacijos ir nenori jų nuvilti. Nori toliau tęsti darbus ir tobulėti. Taigi tai buvo stiprus faktorius, turėjęs įtakos mano sprendimui. Man atsiuntė vaizdo klipą, kuriame mačiau šią areną sausakimšą. Mačiau, kokie beprotiški yra vietiniai sirgaliai. Pasakiau: „aš noriu čia žaisti“, – kalbėjo naujasis žalgirietis.

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dagiau iš temos: Lietuva