0

Dalinkitės

Lietuvos Respublikai prisiekė 100-oji karių savanorių laida. Iškilminga priesaikos ceremonija vyko prie Adolfo Ramanausko-Vanago paminklo Merkinėje, kuri yra Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Dainavos apygardos 1-osios rinktinės atsakomybės rajone.

Iškilmingoje karių savanorių priesaikos ceremonijoje dalyvavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos vadovybė ir kariai, Varėnos rajono savivaldos atstovai, Merkinės miestelio bendruomenė, gimnazijos moksleiviai, kiti svečiai.

„Šiandien nepaprastai didinga ir įsimintina diena, ne tik Jums, kariai, bet ir Savanorių pajėgoms – esate 100-oji Bazinio kario savanorio įgūdžių kurso karių laida. Jūs iškilmingai prisiekėte ištikimai ir garbingai tarnauti Lietuvos Respublikai, negailėti jėgų ir gyvybės dėl Lietuvos Laisvės. Kario priesaika yra Jūsų garbė ir pareiga, o jos sulaužymas – didelis nusikaltimas. Tikiu, kad ištartų šių priesaikos žodžių Jūs laikysitės ir kad šie žodžiai Jus lydės visą gyvenimą!“ – sakė Dainavos apygardos 1-osios rinktinės vadas plk. ltn. Mindaugas Jančiukas.

Dainavos apygardos 1-osios rinktinės vadas kariams, pasirinkusiems kario savanorio kelią, palinkėjo tarnyboje drąsos, ištvermės ir ryžto ginant savo kraštą.

„Šiandien esame Lietuvai svarbioje istorinėje vietoje – Merkinės miestelis ir jo apylinkės – svarbi rezistencinio pasipriešinimo vietovė. Merkinės mūšis, vykęs 1945 m. gruodžio 15 d. Merkinėje, yra vienos žymiausių kautynių Pietų Lietuvoje, kurioms vadovavo brigados generolas Adolfas Ramanauskas. Tai žmogus, kuris atidavė savo jaunystę, gyvenimą už Lietuvos Laisvę. Stojęs kovon už Lietuvos Nepriklausomybę, vadovavo Merkinės batalionui, garsiajai Merkinės puolimo operacijai, vėliau tapo vienu iškiliausių Lietuvos partizanų vadų. Tegul priesaika prie paminklo gen. A. Ramanauskui – Vanagui įkvepia laikytis duotos priesaikos žodžių tarnaujant Savanorių pajėgose“,– kalbėjo plk. ltn. M. Jančiukas.

Prisiekusių karių vardu teisė skaityti priesaikos žodžius ir bučiuoti kovinę vėliavą buvo suteikta j. eil. Algiui Adomavičiui. Šis karys pasižymėjo kaip motyvuotas, profesionaliai einantis savo pareigas, atsakingas ir savo draugams padedantis jaunuolis. Geriausiam kariui buvo įteikta speciali Krašto apsaugos savanorių pajėgų vado dovana ir padėkos raštas.

Prieš duodami priesaiką, kariai savanoriai tris savaites dalyvavo Baziniame kario savanorio įgūdžių kurse (BKSĮK), kuriame jie susipažino su ginkluotės, taktikos, topografijos, logistikos, ryšių ir medicinos teorija bei praktiškai vykdė kariams savanoriams keliamas karybos užduotis.

Karys savanoris pratybose per metus dalyvauja nuo 20 iki 50 dienų. Mokymai dažniausiai rengiami savaitgaliais, tačiau įvairūs kursai ir ilgesnės trukmės pratybos vyksta ir darbo dienomis. Kario savanorio tarnyba yra nenuolatinė karo tarnyba, suderinama su kario savanorio civiliniu darbu, mokslais ar studijomis.

KASP informacija.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva