0

Keturiais „Oskarais“ apdovanotas kultinis režisierius Woody Allenas rugpjūčio 27-ąją į Lietuvos kino teatrus palydės jubiliejinį kūrinį – 50-ąjį savo filmą, skelbia jo platintojai Lietuvoje. Romantinė komedija, pavadinta „Rifkino festivalis“, intriguoja nuo pirmų anonso sekundžių: „Gyvenimas – tarsi filmas. Kartais tai komedija, drama arba romantinis filmas, tačiau visų pirma tai – detektyvas“, – tikina balsas už kadro.

Apie ką šis filmas?

Geras skonis, žiupsnis humoro, ironijos gausa, sudėtingų santykių ir kultūros temos – vizitinė W. Alleno kortelė, be kurios neapsieina joks maestro filmas. Ne išimtis ir „Rifkino festivalis“, žiūrovus nukeliantis į saulėtą Ispaniją, San Sebastiano kino festivalį.

Čia atvyksta amerikiečių sutuoktinių pora (akt. Wallace Shawnas ir Gina Gershon) stačia galva panyra į laisvą ir romantišką renginio atmosferą. Jau netrukus šeimos idilė ima braškėti – žmona užmezga romaną su festivalyje sutiktu režisieriumi Filipu (akt. Louisas Garrelis), o sutuoktinio jausmai ima liepsnoti žavingai ispanei.

W. Allenas žiūrovus meistriškai panardina į kino festivalio atmosferą – jų laukia filmų peržiūros, spaudos konferencijos, vakarėliai ir apdovanojimų ceremonijos, jose gausu užuominų į kultinių režisierių Federico Fellini, Orsono Welleso, Luiso Bunuelio, Ingmaro Bergmano ir Jeano Luco Godard`o kūrybą. Patyrę kinomanai į jas atkreips dėmesį, o naujokai stebės žavų filmą ir gausias scenas, kurias norisi pamatyti dar sykį.

Kas vaidina?

Į Ispaniją žiūrovą skraidinantis „Rifkino festivalis“ net tris vaidmenis skyrė ir vietiniams aktoriams. Čia pasirodys Holivude vis labiau kojas apšylanti režisieriaus Pedro Almodovaro mūza Elena Anaya, serialo „Money Heist“ žvaigždė Enrique Arce ir kultiniame Guillermo del Toro filme „Pano labirintas“ matytas Sergi Lopezas. Draugiją jiems palaiko širdžių ėdikas L. Garrelis, dviem „Oskarams“ apdovanotas charizmatiškasis austras Christophas Waltzas, artimas W. Allen draugas, rašytojas W. Shawn, gražuolė G. Gershon ir kitos Europos kino žvaigždės.

Kur filmuota?

Po 12-os metų pertraukos nuo kultinio „Viki Kristina Barselona“ W. Allenas sugrįžta į Ispaniją. „Rifkino festivalis“ filmuotas San Sebastiane, tituluojamame gražiausiu baskų miestu. Romantinė komedija supažindina su gražiausiomis istorinio miesto vietomis.

Viktorijos Eugenijos teatre pagrindiniai filmo herojai stebi J. L. Godard`o retrospektyvą, lankosi „Kursaal“ kongresų centre ir garsiajame viešbutyje „Maria Cristina“, nuo kurio atsiveria galvą apsukantys vaizdai į Biskajos įlanką. Žiūrovai išvys ir pasivaikščiojimus „La Concha“ krantine, kyštels galvą į San Telmo muziejų ir lankysis vakarėlyje populiariame klube „Altxerri Bar&Jazz“. Anksčiau su didžiule meile kino ekrane parodęs Paryžių, Romą, Barseloną ir Žydrąją pakrantę, W. Allen nenuvils ir šįkart, tad pasiruoškite įsimylėti San Sebastianą!

Kas kūrė filmą?

Darboholiku vadinamas W. Allenas lieka ištikimas sau. Jis – „Rifkino festivalio“ režisierius, scenarijaus autorius ir prodiuseris, tačiau likusius vaidmenis už kadro patiki laiko patikrintai komandai. Jam talkina daugelį W. Alleno darbų nufilmavęs, trimis „Oskarais“ apdovanotas operatorius Vittorio Storaro, nuo 10-ojo dešimtmečio drauge dirbanti montažo režisierė Alisa Lepselter, 1984-aisiais prie W. Allen komandos prisijungusi prodiuserė Letty Aronson, vyriausiasis filmo dailininkas Alain Bainee ir kostiumų dizainerė Sonia Grande. Jie W. Alleno filmavimo aikštelėse susitinka taip pat nebe pirmą sykį.

Ypatingas ir filmo plakatas, jo autorius – garsus grafikos dizaineris ir iliustruotojas, ispanų kilmės urugvajietis Jordi Labanda. Išskirtiniu stiliumi pagarsėjęs ir tarptautinį pripažinimą pelnęs kūrėjas yra pristatęs ne vieną savo kūrybos parodą, o reklaminius plakatus kūrė bendradarbiaudamas su tokiomis įmonėmis kaip „Vodafone“, „Adidas“, „Pepsi“, „Dior“, „Nissan“, „American Express“ ir daugeliu kitų žinomų prekės ženklų.

Ką sako kino kritikai?

2020-aisiais vykusį San Sebastiano kino festivalį atidariusi romantinė komedija „Rifkino festivalis“ iškart sulaukė kritikų liaupsių. Jie gyrė filmo kuriamą atmosferą, W. Allenui būdingą humorą su ironijos gaidomis, fantastišką aktorių vaidybą ir meistriškus dialogus – visa tai, už ką maestro ne vieną dešimtmetį lieka vienu mylimiausių ir labiausiai liaupsinamų režisierių.

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dagiau iš temos: Lietuva