Kylant ketvirtajai COVID-19 bangai ir į ligonines patenkant vis jaunesniems žmonėms, gyvybės draudimo bendrovės sulaukia nemažai klientų, norinčių apsidrausti nuo COVID-19 ligos. Dauguma mirusiųjų nuo COVID-19 buvo vyresnio amžiaus žmonės, neturėję gyvybės draudimo sutarčių, tačiau situacija po truputį keičiasi, rašoma Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacijos (LGDĮA) pranešime žiniasklaidai.
LGDĮA sako, kad atskiras draudimas mirties atveju nei nuo COVID-19, nei nuo galimų komplikacijų dėl skiepo nėra reikalingas.
„COVID-19 laikoma tokia pat liga kaip ir kitos, nuo kurių mirusių žmonių artimieji gauna draudimo išmokas. Skiepas nuo COVID-19 taip pat nėra išskiriamas iš kitų skiepų. Jei klientas miršta nuo COVID-19, jo artimiesiems išmokama draudimo išmoka pagal gyvybės draudimo sutartį“, — sako LGDĮA prezidentas Artūras Bakšinskas.
Iki šios dienos Lietuvos gyvybės draudimo bendrovės yra išmokėjusios beveik 1,4 mln. eurų išmokų daugiau kaip 120-ties žmonių, mirusių nuo COVID-19, artimiesiems.
A. Bakšinskas ragina netikėti socialiniuose tinkluose platinama melagiena, esą, mirus pasiskiepijusiam nuo COVID-19, jo artimiesiems neišmokama gyvybės draudimo išmoka. Jis tikina, kad gyvybės draudimo taisyklės niekaip nediskriminuoja pasiskiepijusiųjų nei nuo COVID-19, nei nuo kitų ligų.
Higienos instituto Sveikatos informacijos centro duomenimis, COVID-19 buvo viena dažniausių mirtį sukeliančių ligų Lietuvoje praėjusiais metais, greta širdies ir kraujagyslių sistemos ligų bei onkologinių ligų. Lietuvos banko duomenimis, gyvybės draudimo bendrovės gyventojams mirties atveju pernai iš viso išmokėjo 2,1 mln. eurų, o per pirmą šių metų pusmetį — daugiau kaip 1,7 mln. eurų.