Nors ir avokadų aliejus skamba, kaip maistinis preparatas, jį galima naudoti ir odos priežiūrai. Avokado aliejaus galima rasti daugumos drėkiklių, kremų ar nuo saulės apsaugančių priemonių sudėtyje. Avokado aliejuje gausu omega – 3 riebalų rūgščių bei vitaminų A, D ir E, kurie yra itin naudingi puikiai odos būklei palaikyti.
Elastinga oda yra svarbu!
Avokadų aliejus gausiai turi vitamino E, lecitino, kalio bei kitų maistinių medžiagų, kurios drėkina ir maitina odą. Viršutinis odos sluoksnis – epidermis, itin lengvai įsisavina maistines medžiagas, kurios skatina naujų ląstelių gamybą. Taip pat avokadų aliejuje esantys antioksidantai ir vitaminai padeda nuraminti suerzintą, išsausėjusią ar šerpetojančią odą. Na, bet pirmiausiai tepant alyvuogių aliejų ant pažeistos odos, geriau juo ištepti mažesnį plotą, kad aliejus nepablogintų simptomų.
Alyvuogių aliejus padeda užkirsti kelią aknei bei gydo spuogus. Avokadų aliejų galima naudoti, kaip veido kaukę – ištepkite veidą šiuo aliejumi, šiek tiek palaikykite ir nuskalaukite šiltu vandeniu. Šiuo būdu oda bus sudrėkinama ir ant jos neliks riebalų pertekliaus, o tai gali sumažinti aknės riziką. Avokadų aliejus turi ir priešuždegiminį poveikį, o tai reiškia, kad padeda sumažinti paraudimą bei uždegimą, kuris yra siejamas su akne.
Žaizdos ir nudegimai
Kad ir kaip sunku patikėti, bet avokadų aliejus padeda pagreitinti žaizdų gijimo procesą. Avokadų aliejaus sudėtyje yra būtinosios riebalų ir oleino rūgštys, kurios skatina kolageno gamybą, o t.y. naujo jungiamojo audinio gamybos procesas. Taip pat avokadų aliejuje yra būtinosios riebalų rūgštys, kurios mažina uždegimą viso gijimo proceso metu. Tiesa, jeigu turite rimtų problemų su žaizdomis, pirmiausiai reikėtų pasitarti su savo gydytoju, kuris ir nurodys jums tikslingą gydymą.
Alyvuogių aliejus yra ypač tinkamas tiems, kas yra smarkiai nudegę nuo saulės spindulių. Šiame aliejuje yra specialūs oksidantai, kurie palengvina susidariusias pasekmes. Avokadų aliejuje esančios medžiagos – beta karotenas, proteinas, būtinosios riebalų rūgštys, lecitinas ir vitaminai E bei D ramina odą ir skatina jos gijimą. Taip pat naudojant saulės kremus, kuriuose yra gausus kiekis alyvuogių aliejaus padeda apsaugoti jūsų odą nuo kenksmingų UV spindulių.
Kam dar yra naudingas avokadų aliejus?
Sakoma, kad avokadų aliejus padeda norint sustiprinti nagus. Ypač tada, kai turite lužinėjančius ir pažeistus nagus, patartina naudoti šio tipo aliejų. Taip pat, jeigu jūsų odelės šerpetojasi ir yra sausos, avokadų aliejus gali padėti įveikti šią problemą ir sudrėkinti šių vietų paviršių.
Pašildžius avokadų aliejų, juo galima ištepti visą galvos odą. Avokadų aliejų ant galvos reikėtų palaikyti bent pusvalandį ir tada šampūnu bei šiltu vandeniu jį išplauti. Avokadų aliejus padės išvengti pleiskanų, o galvos oda nebebus sausa ar šerpetojanti.
Jeigu jūsų kūno oda yra sausa, tuomet prieš maudydamiesi į karštą vonią įlašinkite kelis lašus avokadų aliejaus. Pamatysite, kai išlipsite iš vonios jūsų oda bus itin švelni, o karštas vanduo jos visiškai neišsausins. Avokadų aliejų galite drąsiai sumaišyti su mėgstamu vonios aliejumi, pavyzdžiui – levandų.
Avokadų aliejus nepasižymi jokiomis alerginėmis reakcijomis. Žinoma, tam tikri žmonės gali turėti savo alergijų, kurias sukelia avokadai arba aliejus. Geriausias būdas, kaip patikrinti, ar jūs nesate alergiški šiam aliejui, tai išmėginti jį ant nedidelio odos lopinėlio. Avokadų aliejų patepkite 2 centimetrų odos plotelyje vidinėje riešo pusėje. Jeigu per 24 valandas pamatysite, kad jūsų oda nesusierzino, avokadų aliejų galite naudoti ant visų kitų odos plotų.