Atsiradus tiek daug priemonių, vis dažniau manikiūrą ir ilgalaikį lakavimą galima pasidaryti namuose. Žinoma, tam reikia kruopštumo, tačiau neskubant viską galima pasidaryti, kaip salone. Taip pat atliekant manikiūrą namuose, galite sutaupyti papildomai pinigų bei laiko, nes šią procedūrą galima sau atlikti dažnai ir tada, kada tik patys norite.
Kokią įrangą ir priemones reikėtų įsigyti?
Dažniausiai ilgalaikis manikiūras ir lakavimas namuose nepavyksta ne dėl to, kad pritrūksta kruopštumo, bet dėl to, nes neturite tam reikiamų ir kokybiškų priemonių. Nagų laikus ir priemones geriausia įsigyti tam specializuotose parduotuvėse, kurios pasižymi ilgalaike kokybe. Renkantis priemones, geriausią prieš tai pasidomėti apie skirtingus gamintojus, o išsirinkus patikimiausius – pasikonsultuoti su parduotuvės darbuotoja. Taip pat pasiskaitykite komentarus apie skirtingus gamintojus bei specializuotas grožio prekių parduotuves.
Pirmam kartui jums būtina turėti: UV (arba LED) lempą geliniam lakavimui, kelių spalvų geliniai lakai (blizgučiai nagams gali jie padėti sukurti įvairovės ir originalumo jūsų manikiūrui!), dildė nagams, nagų lako stipriklis, poliravimo dildė, nagų nuriebalintojas,nagų pagrindas (bazė), nagų viršutinis sluoksnis(topas), aliejus nagų odelėms.
Taip pat labai svarbu, kad pats lakavimas būtų atliktas tvarkingai. Dažniausiai pasitaikanti klaida – greitai atšokantis lakas. Tam, kad taip neatsitiktų, lakuodami pasistenkite neužlakuoti odelių (pasirūpinkite, kad jos būtų pašalintos prieš lakavimo etapą). Tiesa, gali būti, kad turite netinkamą UV (arba LED lempą), kuri turi per mažai galios, jog išdžiovintų gelinį laką.
Kaip atlikti ilgalaikį lakavimą?
Prieš lakavimą, rekomenduojama atlikti manikiūrą. Pirmiausiai su dilde suformuokite sau norimą nagų formą. Dilde brūžinkite tik į vieną kryptį (nereikia nago braižyti į skirtingas puses!). Vėliau pirštus pamirkykite šiltoje vonelėje (į ją galite įlašinti kelis lašus eterinio aliejaus), o ištraukus gražiai pašalinkite odeles (geriausią tai daryti su specialiu mediniu pagaliuku). Kai šis procesas bus atliktas, galima pereiti prie lakavimo. Grubesne dilde pašiauškite nago paviršių, tam, kad jis turėtų geresnį sukibimą su laku. Su šepetėliu nuvalykite dulkeles ir nagus nuriebalinkite su tam skirtu skysčiu. Ant nagų tepkite bazę ir 30 sekundžių įkiškite rankas į UV (LED) lempą. Tuomet lakuokite nagus mėgstama spalva (rekomenduojama tepti 2 lako sluoksnius) bei įkiškite rankas į UV lempą. Po šio veiksmo, nagus padenkite topu, įkiškite rankas į UV lempą. Odeles palepinkite aliejuku, o rankas – kremu.
Kaip pašalinti ilgalaikį nagų laką?
Vienas iš svarbiausių etapų yra tinkamas ilgalaikio lako pašalinimas. Dažniausiai jis yra atliekamas ypač netinkamai namų sąlygomis, todėl labai svarbu, kad laikytumėtės nurodymų. Pirmiausiai turite žinoti, kad ilgalaikio lako nuėmimas namuose užtrunka žymiai ilgiau nei grožio salone, todėl galite šią procedūrą rinktis ir salone. Na, bet jeigu nusprendėte viską daryti namuose, tuomet turite žinoti, jog lako negalima pašalinti jokiais aštriais daiktais! Nagų lakas turi būti pašalintas taip, kad nago paviršius visiškai nebūtų pažeistas. Pirmiausiai reikia nago paviršių švelniai nudildinti specialia dilde (dildinti reikia iki tol, kol bus pašalintas nagų lako blizgesys). Tuomet reikėtų ant kiekvieno nago uždėti vatos diskelį, kuris yra sudrėkintas su specialiu tirpalu, kuriame yra acetono. Nagus uždenkite folija ir leiskite taip pabūti apie 15 minučių. Po šio laiko patikrinkite vieną nagą, jeigu lakas vis dar neatšoko tuomet palaikykite dar visus nagus 5 minutes. Po šio laiko ilgalaikis nagų lakas turi lengvai nusiimti ir visiškai nepažeisti nago struktūros.