Skip to content
Klaipedieciams.lt
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Sveikata
  • Verslas
  • Išsikalbėk
  • Reklama
  • Kontaktai
Klaipedieciams.lt
Menu
Menu Close
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Sveikata
  • Verslas
  • Išsikalbėk
  • Reklama
  • Kontaktai

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

„MESTILLA“ investuos 30 mln. Eur į gamybos modernizavimą, plėtrą bei naujus aplinkosauginius sprendimus

  • 2021-12-21
  • Klaipedieciams.lt
  • Verslas

Klaipėdos Laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) veikianti rapsų sėklų perdirbimo ir biodyzelino gamybos įmonė UAB „MESTILLA“ planuoja 2023 metais pradėti naują plėtros ir modernizacijos etapą: statyti naują modernią aliejinių sėklų giluminio perdirbimo liniją, kartu diegiant moderniausius aplinkosauginius sprendimus. Pirminiame etape į šiuos projektus planuojama investuoti apie 30 mln. Eur.

„Sprendimą investuoti padiktavo Europos žaliasis kursas, kasmet didėjantys užauginamų Lietuvoje rapsų kiekiai ir mūsų siekis gaminti didesnės pridėtinės vertės produkciją. Matome, kaip auga pašarams skirtų koncentruotų baltymų paklausa Lietuvoje bei kitose ES šalyse, didėja ir biodegalų poreikis. Modernizavę gamyklą, galėsime perdirbti 500 tūkst. tonų aliejinių sėklų ir vystysime žiedinę ekonomiką; pati gamykla bus energetiškai efektyvesnė ir mažins anglies dvideginio pėdsaką. O svarbiausia, kad bus eliminuota galimybė susidaryti juntamiems kvapams prie gyvenamųjų rajonų, taigi atliepsime kaimyninių bendruomenių lūkesčius,“ – sako UAB „MESTILLA“ generalinis direktorius Arūnas Zubas.

Klaipėdos LEZ vadovas Eimantas Kiudulas teigia visiškai palaikantis šį projektą.

„Projektas iš esmės bus rekonstrukcija, kurios metu bus uždaroma dalis senųjų gamybos linijų ir atidaromos naujos. Džiaugiuosi, kad „MESTILLA“ verslo plėtrą derins su esminėmis investicijomis į kvapų mažinimo priemones, kurios gamybos pėdsaką padarys praktiškai neužuodžiamu. Taigi projektas bus modernesnis, kokybiškesnis ir labiau atliepiantis bendruomenių bei kaimynystės poreikius. Kartu „MESTILLA“ investicija kurs papildomą pridėtinę vertę Lietuvoje, bus perdirbamos vietinės žaliavos, kurios iki šiol eksportuojamos neperdirbtos, ir toliau stiprins vis aktualesnį Klaipėdos LEZ investicijų portfelį žiedinės ekonomikos, inovacijų, eksporto ir atsinaujinančios energetikos srityse“, – sako E. Kiudulas.

„Lietuvoje kasmet didėja užauginamų rapsų kiekiai, ši kultūra ne tik ekonomiškai patraukli ūkininkams, tačiau dėl savo savybių ypač naudinga dirvožemiui, sėjomainai, ekosistemai ir mažina bendrą trąšų poreikį dirvožemiui bei paskesnėms auginamoms kultūroms. Todėl labai svarbu ir sveikintina, kad kuo daugiau Lietuvoje užaugintų rapsų bus perdirbama vietoje, kuriama pridėtinė vertė, nes tai ir papildomos pajamos, ir darbo vietos visoje tiekimo grandinėje, taip pat papildomos pajamos Lietuvos biudžetui. Be to, išvengiama ilgų logistikos grandinių, todėl šitaip prisidedama prie taršos mažinimo ir aplinkosaugos gerinimo. Vykdant giluminį rapsų perdirbimą bus pagaminami inovatyvūs, baltyminiai produktai, kurių iki šiol Baltijos šalyse nebuvo gaminama, kurie ypač patrauklūs ir paklausūs nūdienos bei ateities maisto produktų ir pašarų pramonėje. O pažangių biodegalų gamyba padės pasiekti transporto taršos mažinimo, atsinaujinančios energijos direktyvos bei žiedinės ekonomikos keliamus tikslus“, – teigia Lietuvos grūdų perdirbėjų ir prekybininkų asociacijos direktorė Dalia Ruščiauskienė.

„MESTILLA“ kartu su projektavimo kompanija „Sweco Lietuva“ dar šių metų gruodį planuoja pradėti poveikio aplinkai vertinimo (PAV) procedūrą.

„MESTILLA“ gamykla Klaipėdos LEZ veikia nuo 2007 metų. Pagrindinė bendrovės produkcija yra biodyzelinas (riebiųjų rūgščių metilo esteris) ir baltyminiai pašarai iš rapsų sėklų. Įmonė, kartu su aptarnaujančiomis ir paslaugas įmonei teikiančiomis bendrovėmis, tiesiogiai sukuria apie 120 darbo vietų. 2020-2021 m. sezono bendrovės pajamos siekė 148,5 mln. Eur. Produkciją įmonė realizuoja vietos rinkoje bei eksportuoja į aplinkines ES rinkas.

Panašūs straipsniai:

Astrologinė prognozė birželio 21-ai

2025-06-20

T.V. Raskevičius teismuose kol kas nieko nepešė

2025-06-19

Jaunieji ūkininkai turi atsakymą valdžiai

2025-06-19

Policija prašo piliečių pagalbos

2025-06-19

Apie Klaipdėdos darbo prievaizdus

2025-06-19

“Lietkabelis” Jonavoje iškovojo LKL bronzos medalius (video)

2025-06-19

Izraelis, Iranas, meška (video)

2025-06-18

„Military & Social Football plėtros programa Be 1” finišavo

2025-06-18

Astrologinė prognozė birželio 18-ai

2025-06-18

Klaipėdos uosto krova auga

2025-06-18
Armaitis

Naujas pavojingas rusiškas dronas

2025-06-17

Uosto ĮMONĖS diegia naują verslo valdymo sistemą

2025-06-17
haubica

Mokesčiais limonadui finansuos gynybą

2025-06-17

„Neptūnas” pratęsė kontraktą su vienu iš lyderių

2025-06-17

Astrologinė prognozė birželio 17-ai

2025-06-17
Buškevičius

Apie Kauną, Vilnių, savivaldą (Video)

2025-06-16

Astrologinė prognozė birželio 16-ai

2025-06-16

Įteikta J. F. Kelkio premija „Jaunasis publicistas”

2025-06-14

Pirmosios ponios veikla Vietname

2025-06-14

Sutartis tarp Klaipėdos ir Vietnamo Haifongo

2025-06-14

Antrą jaunių-jaunučių čempionato dieną – nauji rekordai

2025-06-14

Astrologinė prognozė birželio 14-ai

2025-06-14

Šiauliai – grįžtančių šeimų miestas?

2025-06-13

Informacija apie valstybės žemę – tik internetu

2025-06-13

Tylieji medicinos herojai: KU paruošti radiologijos technologai 

2025-06-13

Astrologinė prognozė birželio 13-ai

2025-06-13

Kremliaus antilenkiškumas vis aršesnis

2025-06-12

Didelė byla apie vaikų lytinį išnaudojimą

2025-06-12

Atviro uosto dieną

2025-06-12

Astrologinė prognozė birželio 12-ai

2025-06-12

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@klaipedieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Klaipedieciams.lt