Aplinkos apsaugos agentūrai nereikia pakartotinai atlikti Kuršių marių vandens būklės vertinimo, kaip to siekė dėl marių taršos kaltinama kartono gamybos įmonė „Grigeo Klaipėda“, nusprendė teismas. Bendrovė tokį sprendimą žada skųsti.
Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) ketvirtadienį atmetė „Grigeo Klaipėdos“ skundą, kuriuo bendrovė siekė įpareigoti agentūrą iš naujo atlikti vertinimą, pranešė teismas.
Pasak teismo atstovo Audriaus Kutrevičiaus, Aplinkos apsaugos agentūra 2020 metų gegužę atliko Kuršių marių vandens būklės vertinimą ir konstatavo, kad galimai dėl „Grigeo Klaipėdos“ veiksmų marioms buvo padaryta žala, o 2021 metų liepą agentūra atmetė bendrovės prašymą atlikti pakartotinį aplinkos būklės vertinimą.
„Teismo nuomone, bendrovė „Grigeo Klaipėda“ kreipėsi į Aplinkos apsaugos agentūrą su prašymu atlikti pakartotinį vertinimą iš esmės dėl to, kad nesutinka su atlikto vertinimo išvadomis“, – pranešime sakė teismo atstovas.
„Grigeo Klaipėdos“ vadovas pranešė, jog skųs tokį teismo sprendimą.
„Turi būti išsklaidytos abejonės dėl bendrovės poveikio Kuršių marioms. Juo labiau, kad šis vertinimas yra reikšmingas parenkant ir taikant aplinkos atkūrimo priemones“, – komentare BNS teigė „Grigeo Klaipėdos“ vadovas Tomas Eikinas.
VAAT sprendime nurodoma, kad nei Aplinkos apsaugos įstatymas, nei kiti teisės aktai nenustato pareigos agentūrai atlikti pakartotinį vertinimą, todėl atsisakydama tai daryti ji nieko nepažeidė.
VAAT taip pat atkreipė dėmesį, kad Aplinkos apsaugos departamentas pernai sausį baudžiamojoje byloje šiai bendrovei pareiškė 48,3 mln. eurų ieškinį dėl aplinkai padarytos turtinės žalos atlyginimo, todėl bendrovė nesutikdama su vertinimo išvadomis gali jas ginčyti šiame teismo procese.
Balandį Šiaulių apygardos teisme turėjusi prasidėti Kuršių marių taršos byla dėl „Grigeo Klaipėdos“ advokatų prašymų buvo atidėta iki rugsėjo.
Tarp kaltinamųjų yra pagrindinis „Grigeo“ grupės akcininkas Gintautas Pangonis bei „Grigeo Klaipėdos“ vadovas Tomas Eikinas.
Kaltinimai byloje pareikšti dėl piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo ir disponavimo jais bei aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimų. G. Pangonis, T. Eikinas ir dar trys ankstesni „Grigeo Klaipėdos“ vadovai kaltinami tuo, kad veikdami organizuotoje grupėje piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, sistemingai pažeidinėjo aplinkos apsaugos taisykles bei klastojo dokumentus.
Už taršą atsakingiems asmenims gali grėsti iki septynerių metų nelaisvės, o „Grigeo Klaipėdai“ gali būti apribota veikla, įmonė gali būti likviduota, jai gali grėsti iki 5 mln. eurų bauda.
BNS, Verslo naujienų skyrius