Skip to content
Klaipedieciams.lt
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Sveikata
  • Verslas
  • Išsikalbėk
  • Reklama
  • Kontaktai
Klaipedieciams.lt
Menu
Menu Close
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Sveikata
  • Verslas
  • Išsikalbėk
  • Reklama
  • Kontaktai

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Pirmoji Baltijos šalyse avižų gėrimų gamykla, į kurią investuota 13 mln. EUR

  • 2024-02-13
  • Klaipedieciams.lt
  • Pasaulis

Centrinėje Estijoje įsikūrusiame Türi mieste paleista pirmoji Baltijos šalyse avižų gėrimų gamykla, į kurią Estijos verslininkai investavo daugiau nei 13 mln. eurų.

„Pieno alternatyva, pagaminta iš avižų, sparčiai populiarėja ir tai yra pasaulinė tendencija, nes šie produktai yra ne tik skanūs ir nesukelia alergijos, bet ir jų gamyba palieka neženklų pėdsaką aplinkai. Todėl jie taip pat yra tvariausia alternatyva įprastam pienui“, – sako AS „YOOK Production“ generalinė direktorė Katre Kõvask.

Pasak jos, avižų gėrimų vartotojai visur yra panašūs – tai aplinka besirūpinantys žmonės, netoleruojantys karvės pieno ar veganai, besilaikantys lanksčios dietos bei retkarčiais vartojantys pieno alternatyvas.

Estijoje YOOK produktų jau galima įsigyti visuose prekybos tinkluose, įskaitant „Kaupmees“ ir „Sanitex“, taip pat kavinėse ir restoranuose. „Per metus vienos pamainos gamybos pajėgumai leis mums pagaminti iki 20 mln. litrų avižų gėrimų. Svarbiausias mūsų tikslas – sėkmingas eksportas. Pirmiausia pradėsime nuo savo namų rinkos – Baltijos regiono, bet jau dabar orientuojamės į tokias rinkas kaip Azija ir Persijos įlankos šalys, Šiaurės ir Vakarų Europa“, – geografinės plėtros perspektyvas įvardijo Katre Kõvask.

Šiame produktų segmente, pasak jos, konkurencija yra labai didelė, todėl įmonei teks pasitelkti išradingumą, kad įrodytų savo pranašumą besivaržant su prekės ženklais, kurie pasaulinėje rinkoje jau yra įsitvirtinę.

„Atidžiai sekame rinkos tendencijas, esame lankstūs ir ketiname nuolat plėsti savo gaminių asortimentą“, – žada K. Kõvask, pridurdama, kad YOOK produktai yra be pridėtinio cukraus, gėrimų gamybai naudojamos tik ekologiškos pilno grūdo avižos.

Gėrimų gamyboje naudojamos ekologiškos avižos tiekiamos iš ūkių, esančių ne toliau nei 450 km spinduliu nuo gamyklos. „Naudodami vietines žaliavas, siekiame mažinti poveikį aplinkai – tai   vienas pagrindinių mūsų darbo principų: tvari aplinka – laimingi žmonės“, – sako „YOOK Production“ vadovė.

Šiuo metu įmonė gamina trijų rūšių produktus: pirmasis – iš ekologiškų pilno grūdo avižų gaminamas barista gėrimas be glitimo, skirtas kavai su pieno puta ar matcha latte gaminti; antrasis – ekologiškas gėrimas, tinkamas gerti, naudoti kavai, košėms ar pusryčių dribsniams. Trečiasis produktas – vitaminais ir kalciu praturtintas avižų gėrimas, tinkantis tiek pilti į kavą, naudoti kokteiliams ar vartoti gryną. Visi produktai pakuojami vieno litro kartoninėse pakuotėse.

Artimiausioje ateityje įmonė ketina siekti nulinio poveikio aplinkai, jau dabar alternatyvią energiją užtiktina ant YOOK gamybinio pastato stogo įrengta saulės elektrinė, taip pat panaudojamos visos po gamybos likusios atliekos.

Pieną pakeičiantys produktai, pagaminti iš avižų, yra tvaresnis ir ekologiškesnis pasirinkimas nei įprastas karvės pienas. Avižoms užauginti reikia net 80 % mažiau žemės ūkio naudmenų, 20 kartų mažiau vandens, o į aplinką išskiriama 80 % mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų, lyginant su pieno gamyba. Be to, avižų gėrimai iš visų pieno alternatyvų yra patys tvariausi. Vienam litrui avižų gėrimo pagaminti sunaudojama 6–7 kartus mažiau vandens, o CO2 emisijos yra iki pusantro karto mažesnės nei gaminant tokį patį kiekį gėrimų iš migdolų ar sojų.

Naujoji YOOK gamykla suteiks naują gyvybę beveik šimtmetį plėtojamai pieno gamybai Türi mieste. Modernioje, daugiau nei 2200 kv. m. ploto gamykloje daugelis procesų yra automatizuoti, tai leidžia užtikrinti efektyvią ir lanksčią produktų gamybą. Šiuo metu įmonėje dirba 15 žmonių. Avižų gėrimų gamyba yra technologiškai sudėtingas procesas, reikalaujantis preciziškumo, įrangos tikslumo gaminant produktus pagal autentiškas receptūras. Gėrimų receptus kūrė Estijos ir Šiaurės šalių mokslininkai, o šie darbai truko daugiau nei metus.

„YOOK Production“ AS priklauso Estijos verslininkams Arminui Karu, Martinui Kangurui, Paavo Pettai ir Markui Eikneriui. Gamyklos statybą finansavo COOP Pank ir PRIA, o įmonės skaitmeninimo procesus įdiegė bendrovė EIS.

The post Pirmoji Baltijos šalyse avižų gėrimų gamykla, į kurią investuota 13 mln. EUR appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Panašūs straipsniai:

Ginklą pagrobęs jaunuolis stos prieš teismą

2025-06-20
Vėžimėliai Vežimėliai

Klaipėdiečiai vogė Mažeikiuose

2025-06-20

Astrologinė prognozė birželio 21-ai

2025-06-20

T.V. Raskevičius teismuose kol kas nieko nepešė

2025-06-19

Jaunieji ūkininkai turi atsakymą valdžiai

2025-06-19

Policija prašo piliečių pagalbos

2025-06-19

Apie Klaipdėdos darbo prievaizdus

2025-06-19

“Lietkabelis” Jonavoje iškovojo LKL bronzos medalius (video)

2025-06-19

Izraelis, Iranas, meška (video)

2025-06-18

„Military & Social Football plėtros programa Be 1” finišavo

2025-06-18

Astrologinė prognozė birželio 18-ai

2025-06-18

Klaipėdos uosto krova auga

2025-06-18
Armaitis

Naujas pavojingas rusiškas dronas

2025-06-17

Uosto ĮMONĖS diegia naują verslo valdymo sistemą

2025-06-17
haubica

Mokesčiais limonadui finansuos gynybą

2025-06-17

„Neptūnas” pratęsė kontraktą su vienu iš lyderių

2025-06-17

Astrologinė prognozė birželio 17-ai

2025-06-17
Buškevičius

Apie Kauną, Vilnių, savivaldą (Video)

2025-06-16

Astrologinė prognozė birželio 16-ai

2025-06-16

Įteikta J. F. Kelkio premija „Jaunasis publicistas”

2025-06-14

Pirmosios ponios veikla Vietname

2025-06-14

Sutartis tarp Klaipėdos ir Vietnamo Haifongo

2025-06-14

Antrą jaunių-jaunučių čempionato dieną – nauji rekordai

2025-06-14

Astrologinė prognozė birželio 14-ai

2025-06-14

Šiauliai – grįžtančių šeimų miestas?

2025-06-13

Informacija apie valstybės žemę – tik internetu

2025-06-13

Tylieji medicinos herojai: KU paruošti radiologijos technologai 

2025-06-13

Astrologinė prognozė birželio 13-ai

2025-06-13

Kremliaus antilenkiškumas vis aršesnis

2025-06-12

Didelė byla apie vaikų lytinį išnaudojimą

2025-06-12

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@klaipedieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Klaipedieciams.lt