0

2021 10 26

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė dalyvavo iškilmingame Kriminalinės policijos dienos 103-jame minėjime, kurio metu pasveikino Lietuvos kriminalinės policijos pareigūnus ir įteikė apdovanojimus geriausiems šalies kriminalistams.

Vilniaus Rotušėje vykusio renginio metu vidaus reikalų ministrė vardiniais ginklais apdovanojo Vilniaus apskrities vyr. policijos komisariato vyresniąją komisarę Allą Kovalenko ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro komisarą Daugilą Razauską.

„Ne veltui yra sakoma, kad kriminalinės policijos pareigūnai yra elitas. Jūsų darbu didžiuojamasi ne tik čia Lietuvoje, bet jūsų profesionalumą vertina ir užsienio šalių partneriai. Nepaisant to, kad dėl savo darbo specifikos liekate nematomi, esate be galo svarbūs – jūsų pagalbą jautėme ir migracijos krizės metu. Šiuo sunkiu valstybei laikotarpiu dėkoju už iniciatyvumą, profesionalumą ir už tai, kad galime į jus atsiremti. Jūsų profesinės šventės proga nuoširdžiai linkiu jums tikėjimo, gerų rezultatų ir, žinoma, sveikatos“, – pareigūnus sveikino vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė.

Iškilmingo minėjimo metu tradiciškai apdovanoti ir Reikšmingiausio Lietuvos kriminalinės policijos biuro metų tyrimo konkurso nugalėtojas – Lietuvos kriminalinės policijos biuro Sunkaus ir organizuoto nusikalstamumo tyrimo 4-iosios valdyba, atlikusi tyrimą „Policijos smūgis šešėliniam naudotų automobilių prekybos verslo sektoriui“. Tyrimo metu pareigūnai identifikavo itin nesąžiningai rinkoje veikiantį „žaidėją“, užsiimantį prekyba naudotais automobiliais.

Lietuvos kriminalinės policijos dienos šventės tradicija tapo kasmetinio konkurso „Metų seklys“ laureatų apdovanojimas ir pagerbimas. Šio konkurso pirmos vietos nugalėtojais tapo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai. Jie kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorais pradėjo iki teisminį tyrimą dėl vienos didžiausių nevaisingumo problemas sprendžiančių gydymo įstaigų Lietuvoje, kuri galimai valstybės įgaliotoms institucijoms teikia neteisingus duomenis apie pajamas, pelną, turtą ar jų panaudojimą.

Antroji vieta atiteko vilniečiams. Kruopščiu Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnų darbu ir pastangomis buvo inkriminuoti sunkūs bei labai sunkūs nusikaltimai, susiję su disponavimu narkotinėmis bei psichotropinėmis medžiagomis bei jų  realizavimu stambiu mastu, o taip pat ginklų ir šaudmenų nelegalia prekyba.

Trečiosios vietos laureatais tapo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, kuriems pavyko atskleisti ir identifikuoti tarptautiniu mastu veikusį nusikalstamą susivienijimą, ne vienerius metus vykdžiusį narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrabandą stambiu mastu.

Gražiu renginio akcentu tapo geriausių Lietuvos policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo padalinių pareigūnų konkurso laureatų apdovanojimai. Šiame konkurse triumfavo Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai.

Tradiciškai geriausią metų seklį rinko ir visuomenė – policijos bendradarbiavimas su naujienų portalu „Delfi“ tęsiasi jau ne vienerius metus.

Kriminalinės policijos diena Lietuvoje minima nuo 1931 metų.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos