0

Pastarąją savaitę Kauno opozicija, dalis nacionalinės žiniasklaidos išsijuosusios reikalavo mero Visvaldo Matijošaičio atsakomybės. Po savivaldybės administracijos direktoriaus suėmimo, jo nekilnojamojo turto interesų paviešinimo pasisakė ir Seimo šulai. Bet atrodo, kad įmonė, išgarsėjusi šiame komtekste, turėjo reikalų ir kitur. Pavyzdžiui – Kaišiadoryse.

Klausimai tik V. Matijošaičiui?

Seimo vicepirmininkas „darbietis“ Andrius Mazuronis praėjusios  savaitės pabaigoje pasigendantis Kauno miesto mero V. Matijošaičio politinės atsakomybės naujausioje korupcijos byloje.

„Faktai, kurie išlenda į viešumą šiai dienai, yra labiau nei šokiruojantys. (…) Aš pasigendu politinio lygmens atsakomybės Kauno mieste. Mero. Kur yra meras?“ – penktadienį Žinių radijui sakė parlamentaras.

Anot jo, neįmanoma, kad V. Matijošaitis nebūtų žinojęs apie viešuosius pirkimus, dabar atsidūrusius teisėsaugos akiratyje.

„Bet kuris, kiek nors susidūręs su politinės sistemos veikimu, ypač savivaldoje, puikiai žino, kad administracijos direktorius savarankiškai nepriiminėja jokio sprendimo, kurio vertė yra turbūt 10 tūkst. eurų, be mero žinios. Čia kalbame apie šimtų milijonų eurų užsakymus vienai įmonei (…) Bet kuris, kuris sakytų, kad meras galėjo nežinoti, kas vyksta, nedalyvauti tame, nebūti su tuo supažindintas, būtų arba idiotas, visiškai nesuprantantis, kaip veikia politinė sistema, arba būtų visiškas ir supuvęs melagis“, – piktinosi A. Mazuronis.

Skelbiama, kad Kauno savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas paėmė 140 tūkst. eurų kyšį iš bendrovės „Autokausta“ vadovo Juozo Kriaučiūno už palankius sprendimus sudarant ir vykdant statybų, rangos darbų sutartis.

Pasak teisėsaugos, tai didžiausias iki šiol rastas kyšis Lietuvoje. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) taip pat pranešė, kad buvo areštuota apie 170 V. Šiliauskui priklausančių nekilnojamojo turto objektų, kurių rinkos vertė, pasak STT, yra „septynženklė“, taip pat areštuota 15 kitam įtariamajam, „Autokaustos“ vadovui Juozui Kriaučiūnui priklausančių nekilnojamojo turto objektų.

Ką „Autokaustos“ vadovai veikė Kaišiadoryse?

Lietuva šalis nedidelė, nedeli atstumai ir interesų gerografija. Vyniojantis aukščiau minėtam skandalui, kol kas už borto lieka kitas klausimas – kokie skandalingame kontekste minimos judesiai ir intencijos kitos savivaldybės teritorijoje?

Juk visai ką tik, lydimi tarybos nario Virginijaus Ceslevičiaus, įžengė du UAB „Autokausta“ vadovai taip pat išdidžiai įžengė ir į Kaišiadorių rajono savivaldybę. Tarp svečių buvo ir tas pats  UAB „Autokausta“ direktorius J. Kriaučiūnas.

Po susitikimo žiniasklaidoje pasipylė savivaldybės administracijos atstovų ir mero Vytenio Tomkaus (atstovaujančio Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams) pasigyrimai kaip ,,mūsų (Kaišiadorių, – red.past.) kraštą atranda ir jame darbo vietas kuria vis daugiau pajėgių bendrovių.

Ir kaip džiugu, kad investicijos pasiekia ne tiktai Kaišiadorių miestą. Neseniai džiaugėmės, kad Kaišiadoryse gamyklą statys vėdinimo sistemų gamybos lyderis UAB „Komfovent“, o šiandien pranešame apie UAB „Autokausta“ investicijas“.

Tačiau taip pasidžiaugę vietos politikai neatskeidė tikrų UAB „Autokausta“ direktoriaus J. Kriaučiūno ir mero V. Tomkaus susitikimo motyvų. O klausimas labai paprastas – pagal UAB „Autokausta“ š. m. vasario 22 d. prašymą, meras, redakcijos šaltinių teigimu, jau lyg ir įsipareigojo iš savivaldybės biudžeto pasemti apie 150.000 eurų ir išasfaltuoti prie UAB „Autokausta“ žvyro karjero esančias Mokyklos ir Lauko gatves.

Atsitik tu man taip, kad po apsilankymo Kaišiadoryse dar tą pačią parą Kauno teisėsaugininkai, pradėję ikiteisminį tyrimą dėl galimos korupcijos Kauno miesto savivaldybėje, pareiškė įtarimą dėl jos administracijos direktoriaus V. Šiliausko papirkimo ir įmonės „Autokausta“ direktoriui J. Kriaučiūnui.

Ar gali būti taip, kad UAB „Autokausta“ verslo ir investicijų modelis plečiamas už Kauno ribų? Kauno mero šalininkai klausimus ar jis galėjo nežinoti apie administyracijos vadovo žygdarbius vadina konservatorių kerštu bei intrigomis, politiniu susidorojimu. O štai Kaišiadorių rajono meras pats yra konservatorius, tad ar gali būti, kad dabar jau liūdnai garsėjančios įmonės interesų voratinklis peržengia merijų ir partinių simpatijų ribas? Į tai turėtų atsakyti teisėsaugos, o gal ir specialus parlamentinis tyrimas.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva