0

Tris mėnesius Baltijos šalių oro policijos misiją iš Lietuvos vykdžiusius ir misiją sustiprinusius Portugalijos karius pakeis lenkai, patruliuosiantys su keturiais naikintuvais F-16 „Fighting Falcon“, ketvirtadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Karinių oro pajėgų aviacijos bazėje Šiauliuose penktadienį karinių vienetų pasikeitimo ceremonija.

Lenkija misijoje dalyvaus jau dešimtą kartą. Jų pamainą sudarys iki 150 karių – lakūnai, technikai, medicinos personalas, palaikymo grupės, komunikacijos ir kitų sričių specialistai.

Danijos kariai oro erdvės apsaugą vykdė su keturiais F-16 „Fighting Falcon“ naikintuvais. Misijoje Lietuvoje dalyvavo maždaug 70 danų karių.

Portugalijos kariai oro erdvės apsaugą vykdė taip pat su keturiais F-16 „Fighting Falcon“ naikintuvais. Misijoje dalyvavo maždaug 80 karių.

Oro policijos misiją vykdantys kontingentai tarnaudami Lietuvoje ne tik kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos karinių orlaivių, bet ir treniravosi kartu su Lietuvos kariuomene, teigiama pranešime.

NATO oro policijos misiją iš Estijos karinių oro pajėgų bazės Amaryje sustiprins Belgijos kariai su „Eurofighter Typhoon“ naikintuvais. Jie pakeis su „Eurofighter Typhoon“ naikintuvais iki šiol misiją stiprinusius Italijos karius.

NATO oro policijos misija Baltijos šalyse vykdoma nuo 2004 metų, kai Lietuva, Latvija ir Estija tapo Aljanso narėmis.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva