0

Dalinkitės

Socialdemokratų partijos pirmininkė europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė antradienį kreipėsi į Europos Parlamento narius plenarinės sesijos metu.

V. Blinkevičiūtė paragino visus būti vieningais atkuriant ir išplėčiant ES šalių gynybinius pajėgumus, taip pat kvietė palaikyti iniciatyvą steigti tribunolą Rusijos vykdomiems karo nusikaltimams.

Politikė akcentavo, kad Ukraina „herojiškai kovoja už savo ir mūsų laisvę“ ir priminė, kad nuo pirmos Rusijos invazijos į  Ukrainą dienos Lietuvos ir kitų Baltijos šalių balsas buvo garsiausias, raginantis ne tik teikti skubią visokeriopą pagalbą Ukrainai, bet ir reikalaujantis bendro ir vieningo  Europos Sąjungos atsako į Rusijos agresijos sustabdymą „čia ir dabar“.

„Raginu būtų atsakingiems, vieningiems  ir drąsiems bei  įsteigti tribunolą Rusijos vykdomiems karo nusikaltimams tirti. Imtis visų įmanomų veiksmų  ir sankcijų silpninat Kremliaus režimo galią bei padėti Ukrainai laimėti šį brutalų karą, nes tai kartu yra  ir Europos ilgalaikio  saugumo garantas“, – pažymėjo V. Blinkevičiūtė.

„Turime būti vieningi atkuriant ir išplečiant savo gynybinius pajėgumus. Mūsų – europiečių – saugumas priklausys nuo to, kaip kartu – bendrai ir sutelktai – to sieksime“, – teigė ji.

Čia pat V. Blinkevičiūtė priminė, kad „stipri ir atspari Europa gali būti tik tuomet, kai ji yra vieninga, socialiai atsakinga, teisinga ir pažangi“.

Ji atkreipė dėmesį, kad EP Socialistų ir demokratų tikslas – stiprinti socialinį Europos pagrindą ir siekti, kad Porte vykusiame aukščiausio lygio susitikime patvirtinti tikslai būtų pilnai įgyvendinti visose valstybėse narėse.

„Socialinė Europa turi užtikrinti, kad net ir minimalias pajamas gaunantys žmonės galėtų oriai pragyventi ir išlaikyti savo šeimas, o ne atsidurti skurde. Užtikrinti, kad neliktų skurstančių vaikų, kurių ES – per 18  milijonų. Kad vyrai ir moterys gautų vienodą atlyginimą už tą patį darbą. Kad mūsų pensininkai, ir ypač vienišos pensininkės moterys, turėtų orią senatvę. Kad būtų ginamos visų žmonių teisės ir laisvės“, – sakė ji.

Pasak EP narės, tik socialiai stipri, atspari  ir atsakinga Europa sugebės susidoroti su  didžiuliais iššūkiais –„žaliąja pertvarka“, skaitmenizacija ir kitais.

„Tačiau visų reformų priešakyje privalo būtų mūsų žmonės“, – teigė LSDP lyderė.

Kalbėdama EP ji linkėjo „rasti valios ir ryžto bendrystei ir drauge kurti socialią, konkurencingą, stiprią ir saugią  Europą ne tik mūsų piliečiams bet ir bendras vertybes puoselėjančioms kaimyninėms šalims“.

„Nepamirškime, jog visos Europos ilgalaikis saugumas ir taika  priklausys  nuo mūsų šiandien priimamų sprendimų. Tad drąsiai ir vieningai už Europą!“ – kvietė V. Blinkevičiūtė.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva