0

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia besitikinti, kad tie asmenys, kurie planuoja protesto akciją Vilniuje rugsėjo 10 d., įvertins tai, kiek agresijos gali kilti per tokius mitingus.

„Šiandien šiek tiek kalbėjome apie rugsėjo 10 dieną. Aš manau, kad svarbu, jog ir mitinguotojai – bent jau viliuosi – įsivertino, kiek agresijos gali kilti tokiuose mitinguose. Ir tikiuosi, kad iš to bus taip pat padarytos išvados“, – antradienį žurnalistams po apsilankymo Policijos departamente sakė parlamento vadovė.

V. Čmilytė-Nielsen teigė, kad Policijos departamente dėkojo pareigūnams už jų darbą riaušių prie Seimo metu, rugpjūčio 10 dieną, aptarė kitus klausimus.

Parlamento vadovė tikino, jog Vilniaus miesto savivaldybė, spręsdama, ar išduoti leidimą protesto akcijai prie parlamento rugsėjo 10 d., turėtų įvertinti rugpjūčio 10 d. neramumus prie Seimo.

„Tai yra savivaldybės sprendimas, bet, žinoma, reikia įvertinti rizikas, rugpjūčio 10 dienos patirtį“, – pažymėjo parlamento vadovė.

Ji teigė, kad rugpjūčio 10 d. mitingo prie Seimo, pasibaigusio riaušėmis, metu dirbusių pareigūnų darbą vertina gerai. V. Čmilytės-Nielsen manymu, nors situacija tądien prie Seimo greitai keitėsi, pareigūnai elgėsi profesionaliai.

V. Čmilytės-Nielsen teigimu, Seimo valdyba taip pat ruošiasi rugsėjo 10 d. planuojama protestui prie parlamento, aptaria įvairius su tuo susijusius klausimus, su kitomis tarnybomis.

„Viliuosi, kad tie žmonės, kurie dalyvavo rugpjūčio 10 dienos mitinge, galbūt šiek tiek įvertins tai, kokie buvo jo rezultatai ir ateityje elgsis kitaip“, – kartojo V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo pirmininkė neslėpė, kad po rugpjūčio 10 d. protesto, pasibaigusio riaušėmis prie Seimo, verta pasimokyti.

„Atstumų laikymasis, užtikrinimas saugumo – tiek žiniasklaidos atstovų, dirbančių Seime ir šalia Seime, tiek pačių Seimo narių ar šiaip žmonių, einančių pro šalį ir netyčia patekusių į tą minią. Natūralu, kad viešoji tvarka turi būti užtikrinta“, – komentavo Seimo pirmininkė.

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dagiau iš temos: Lietuva