0

Rugpjūčio 10 dieną lietuviškus elektrinius autobusus „Dancer“ Klaipėdos LEZ kurianti ir gaminanti įmonė UAB „Vėjo projektai“ pasirašė ketinimų protokolą su didžiausia Taivane veikiančia keleivinio ir krovininio transporto priemonių gamintoja „Tangeng Advanced Vehicles Co“ (TAV). Dokumentas pasirašytas Lietuvos verslo delegacijos į Taivaną metu.

Klimato kaitos perspektyvoje vis griežtėjantys aplinkos apsaugos reikalavimai bei nauji standartai daro įtaką šiuo metu itin taršiam transporto sektoriui visose pasaulio šalyse. Todėl Lietuvos ir Taivano įmonių susitarimas pasirašomas siekiant sustiprinti konkurencinį pranašumą rinkoje ir kartu atliepti elektrinio transporto bei baterijų modulių paklausą Europos Sąjungos, Azijos valstybėse bei Jungtinėse Amerikos Valstijose.

UAB „Vėjo projektai“ generalinio direktoriaus Alvydo Naujėko teigimu, šis ketinimų protokolas yra pirmasis realus Lietuvos ir Taivano verslo susitarimas, atnešiantis naujas galimybes abiem šalims.

„Elektrinio transporto sektorius pasaulyje auga neregėtu tempu, todėl, siekiant atliepti rinkos poreikius žaliam ir inovatyviam transportui, būtinas technologinių gamybos įmonių bendradarbiavimas, užtikrinsiantis ilgalaikę sėkmę,“ – sako A. Naujėkas.

Remiantis ketinimų protokolu, abi susitarimo šalys ketina kurti bendrą įmonę, leisiančią tobulinti elektrinio transporto bei baterijų modulių technologijas ir užtikrinti elektrinių transporto priemonių gamybos plėtrą, steigiant gamybos padalinį Lietuvoje.

„Tangeng Advanced Vehicles Co“ generalinis direktorius Jonathan Ho pabrėžė, kad, pirmiausia, įmonė dirbs kartu su UAB „Vėjo projektai“ plėtojant skysčiu vėsinamų baterijų modulių technologiją ir steigs jų gamybos centrą, siekiant užtikrinti Europos elektrinio transporto gamybos poreikius.

„Ilgametis mūsų įmonės bendradarbiavimas su „Volvo Bus“ ir „Bombardier“ kompanijomis leido tobulinti technologijas ir siekti aukščiausios produktų kokybės, todėl tikime, kad šis bendradarbiavimas su Lietuvos įmone ne tik padės siekti verslo tikslų, bet ir prisidės prie tvarumo bei aplinkosaugos siekių,“ – teigė J. Ho.

Lietuvos ir Taivano įmonės taip pat ketina bendradarbiauti elektrinių transporto priemonių pardavimo srityje bei plačiau diegti inovatyvius pardavimo modelius, siūlant rinkoje kompleksines autobusų veiklos nuomos bei pilno aptarnavimo paslaugas. Be to, ketinimo protokolo pasirašymas sukuria prielaidas pritraukti papildomo finansinio kapitalo, teikiant paraiškas pagal Taivano Centrinio bei Rytų Europos paramos fondų priemones.

Ketinimų protokolo pasirašymas yra pirmasis žingsnis, plėtojant ilgalaikį Lietuvos ir Taivano įmonių bendradarbiavimą elektrinio transporto srityje bei stiprinant abiejų šalių technologinę lyderystę ir konkurencinį pranašumą rinkoje. Jau artimiausiu metu tolesniuose UAB „Vėjo projektai“ ir „Tangeng Advanced Vehicles Co“ susitarimuose bus išsamiau aptarti jungtinės veiklos principai, investicijų dydis ir plėtojami gamybiniai pajėgumai.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Verslas