0

Lietuvos socialdemokratų partijos Seimo frakcijos narys Eugenijus Sabutis dar kartą priminė energetikos ministrui Dainiui Kreiviui pareigą apsaugoti vartotojus nuo tiekėjų piktnaudžiavimo.

 Parlamentaras kreipėsi į ministrą ragindamas reaguoti į „didelį nerimą keliančią situaciją, kai nepriklausomi elektros tiekėjai vėl nei iš šio, nei iš to drastiškai didina kainas“.

 „Tuo metu, kai biržoje fiksuojamas žymus elektros energijos kainų mažėjimas, – balandžio 14 d. užfiksuota mažiausia kaina biržoje nuo 2018 m. birželio, – kai kurie nepriklausomi elektros tiekėjai Lietuvoje staiga ėmė didinti savo fiksuotų planų tarifus.

Pavyzdžiui, tarifus didina valstybei priklausanti įmonė „Ignitis“, taip pat privati bendrovė „Elektrum Lietuva“. Jos sako, kad taip daro atsižvelgdamos į kainų prognozę ateičiai. Tai labai keista“, – komentuoja E. Sabutis.

Parlamentaras mano, kad elektros tiekėjai siekia pasididinti pelną pasinaudodami vartotojų nežinojimu.

 „Tai būdas vartotojų sąskaita apsidrausti nuo galimų kainų svyravimų ateityje. Situacija apgailėtina, nes juk fiksuotos kainos planas turėtų veikti kaip apsaugos mechanizmas nuo kainų didėjimo, o ne kaip kainų didinimo pagrindas!

Ne pirmą kartą tiekėjai demonstruoja gebėjimą viską „išvartyti“ savo naudai“, – stebisi socialdemokratas.

Kreipimesi į D. Kreivį parlamentaras primena ministrui jo pareigą „formuoti valstybės politiką elektros energijos srityje“.

„Didžiausiems elektros tiekėjams vėl keliant kainas, turime grįžti prie klausimo dėl piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi elektros energijos tiekimo rinkoje.

Energetikos ministerija kartu su VERT turėtų išanalizuoti nepriklausomų elektros tiekėjų sprendimus dėl kainodaros. Raginame ministrą inicijuoti tyrimą ir įvertinti nepriklausomų elektros tiekėjų kainų didinimo pagrįstumą, imtis žingsnių siekiant užtikrinti skaidrumą ir sąžiningumą elektros energijos rinkoje. Taip pat būtina peržiūrėti reguliavimo sistemą, siekiant užkirsti kelią galimam piktnaudžiavimui dominuojančia padėtimi rinkoje“, – ragina Seimo narys socialdemokratas E. Sabutis.

The post Dėl elektros kainų šuolio kreipėsi į D. Kreivį appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva