0

Vilniaus apygardos teismui perduota Erikos Švenčionienės, Kazimiero Juraičio ir Valerijaus Ivanovo byla, kurioje jie kaltinami veikimu prieš Lietuvą ir viešu pritarimu tarptautiniams nusikaltimams.

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento (toliau – ONKTD) prokurorai Vilniaus apygardos teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą su kaltinamuoju aktu dėl minėtų asmenų veikimo prieš Lietuvos Respubliką ir viešo pritarimo tarptautiniams nusikaltimams (Baudžiamojo kodekso 118 str. 1 d. ir 1702 str. 1 d.).

Dar 2022 m. rugpjūčio mėnesį Generalinės prokuratūros ONKTD prokurorai, įvertinę turimą informaciją, pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl veikimo prieš Lietuvos Respubliką, jį organizavo ir kontroliavo. Šį sudėtingą tyrimą atliko Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai bendradarbiaujant su Valstybės saugumo departamentu.

Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai teigti, kad buvusios asociacijos ,,Tarptautinės geros kaimynystės forumas“ nariai, kaltinamieji, veikdami bendrininkų grupėje, 2022 m. ne kartą Lietuvoje, Baltarusijos Respublikoje ir Rusijos Federacijoje padėjo Rusijai ir Baltarusijai bei jų organizacijoms veikti prieš Lietuvos Respubliką. Tokiu būdu buvo keliama grėsmė Lietuvos valstybės nacionalinio saugumo interesams.

E. Švenčionienė taip pat kaltinama ir dėl viešo pritarimo tarptautiniams nusikaltimams, SSRS nusikaltimams, jų neigimo ar šiurkštaus menkinimo. Prokurorų tyrimo duomenimis, ji, veikdama kartu su kaltinamuoju V. Ivanovu, 2023 m. pradžioje dalyvavo laidoje apie Sausio 13-oios įvykius.

Kaip teigia prokurorai, vaizdo dalinimosi kanale išplatintoje laidoje E. Švenčionienė ir V. Ivanovas viešai neigė ir šiurkščiai menkino įsiteisėjusiais Lietuvos Respublikos teismų sprendimais ir teisės aktais pripažintą 1991 m. SSRS agresijos prieš Lietuvos Respubliką faktą.

Taip pat laidos metu kaltinamieji neigė SSRS įvykdytus labai sunkius ir sunkius nusikaltimus prieš Lietuvos gyventojus, tokiu savo užgauliu viešu pasisakymu įžeidė asmenų, žuvusių ir sužeistų kovoje dėl atkurtos Lietuvos Respublikos nepriklausomybės išsaugojimo, atminimą ir jų artimuosius.

Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už padėjimą kitai valstybei veikti prieš Lietuvos Respubliką numato laisvės atėmimą nuo dvejų iki septynerių metų. Šią baudžiamąją bylą sudaro 28 tomai dokumentų.

Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai, savo iniciatyva atlikę tyrimą, 2022 m. rugpjūčio 26 d. kreipėsi su ieškiniu į Vilniaus regiono apylinkės teismą, prašydami asociaciją „Tarptautinis geros kaimynystės forumas“ pripažinti neteisėtai įsteigta ir ją likviduoti. Įvertinęs visas aplinkybes minėtas teismas šių metų vasario 20 d. patenkino Generalinės prokuratūros prokuroro, gynusio viešąjį interesą, ieškinį ir asociaciją ,,Tarptautinį geros kaimynystės forumas“ pripažino neteisėtai įsteigta ir likviduojama.

Minėta asociacija Vilniaus apygardos teismui pateikė apeliacinį skundą dėl Vilniaus regiono apylinkės teismo priimto sprendimo, tačiau gegužės 16 d. Vilniaus apygardos teismas atmetė asociacijos ,,Tarptautinis geros kaimynystės forumas“ teiktą apeliacinį skundą ir paliko galioti ankstesnį teismo sprendimą.

Vilniaus apygardos teismo sprendimas dėl asociacijos pripažinimo neteisėtai įsteigta ir likviduojama įsiteisėjo nuo sprendimo paskelbimo dienos, t. y. 2023 m. gegužės 16 d.

The post Dėl padėjimo veikti prieš Lietuvą – kaltinamųjų suolas appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva