0

2021 09 22

2021 m. rugsėjo 22–24 d. Varšuvoje (Lenkija) Energetikos ministras Dainius Kreivys ir viceministras Albinas Zanavičius dalyvaus Transatlantinio energetikos ir klimato bendradarbiavimo partnerystės (The Partnership for Transatlantic Energy and Climate Cooperation, P-TECC) ministrų susitikime.

Šis susitikimas – trečiasis, vyksiantis praėjus beveik dvejiems metams nuo ministrų susitikimo Vilniuje. Pirmasis P-TECC posėdis vyko 2019 m. Teksase (JAV), antrasis tais pačiais metais buvo surengtas Lietuvoje.

Šio aukšto politinio lygmens susirinkimo metu JAV, Europos Sąjungos bei 22 Europos valstybių ministrai daugiausia dėmesio skirs klimato kaitos veiksmams ir nuosekliam anglies dioksido išmetimo į aplinką mažinimui, tuo pačiu tęsiant P-TECC misijos esmę – diegti naujoviškas švarios energijos technologijas, kurios padėtų kurti darbo vietas abipus Atlanto.

Pirmą kartą į ministrų susitikimo darbotvarkę įtraukiami ir klimato kaitos klausimai. Atnaujinamuose P-TECC ministrų susitikimuose iki šiol daugiausiai dėmesio buvo skiriama išskirtinai energetikos klausimams – kritinei energetikos infrastruktūrai, atsinaujinančiai energetikai, atominei energetikai, energetiniam saugumui ir energijos tiekimo užtikrinimui.

26 rugsėjo Sekmadienis

ORIENTAL šokio vakaras

P-TECC formatą inicijavo JAV energetikos departamentas. P-TECC – tarptautinė platforma, skirta politikos formuotojams ir pilietinei visuomenei iš Rytų ir Vidurio Europos. Šioje iniciatyvoje dalyvauja JAV, Europos Komisija ir 22 Europos šalys. Sukūrus šį transatlantinį bendradarbiavimo formatą siekiama suteikti išteklius ir technines priemones, kad būtų sukurtos saugios ir klimato kaitai atsparios energetikos sistemos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos