0

Birželio 12 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su darbo vizitu lankėsi Nyderlanduose.Lietuvos diplomatijos vadovas susitiko su Nyderlandų užsienio reikalų ministru ir vicepremjeru Wopke Hoekstra.

„Vertiname tvarias Nyderlandų investicijas į Lietuvos ekonomiką. Esame dėkingi už Nyderlandų aktyvų prisidėjimą prie mūsų saugumo – nuolat siunčiamus karius į Lietuvoje dislokuotą NATO priešakinių pajėgų batalioną ir dalyvavimą oro policijos misijoje“, – susitikimo su Nyderlandų kolega metu pažymėjo G. Landsbergis.

„Artėjant NATO viršūnių susitikimui Vilniuje svarbu išgirsti artimiausių ES ir NATO partnerių lūkesčius bei aptarti bendras priemones, leisiančias sustiprinti Aljansą“, – sakė  užsienio reikalų ministras.

Lietuvos ir Nyderlandų diplomatijos vadovai taip pat aptarė būtinybę tęsti paramą Ukrainai, bei imtis priemonių, kad būtų užtikrinta Rusijos atsakomybė už karo prieš Ukrainą nusikaltimus.  Kalbėdamiesi apie  Europos Sąjungos darbotvarkės klausimus, ministrai aptarė būtinybę stiprinti ES atsparumą Kinijos ekonominiam spaudimui.

Nyderlandai yra viena iš NATO partnerių, kurios kariai nuo 2017 metų dalyvauja NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje Lietuvoje ir reguliariai dalyvauja oro policijos misijoje.

Nyderlandai yra 6-oji Lietuvos prekybos partnerė ir 4-oji partnerė pagal užsienio investicijas: prekybos su Nyderlandais apimtys 2022 metais augo 28 proc. ir pasiekė 4,8 mlrd. eurų, o eksportas į Nyderlandus padidėjo 38 proc. ir siekė 2,4 mlrd. eurų.

Nuotraukų aut.: Nyderlandų užsienio reikalų ministerija

URM informacija

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis