0

Iš Kabulo oro uosto į Lietuvą yra galimybė būti perkeltai ir dar vienai su mūsų šalies kariais dirbusių afganistaniečių vertėjų ir jų šeimų narių grupei, teigia užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

„Dabar mes turime patvirtinimą dėl 50, kurie dabar jau yra ore. Turime patvirtinimą, kad šiandien egzistuoja galimybė ir kitai grupei grįžti saugiai į Lietuvą, bet dėl jos patvirtinsime vėliau“, – BNS antradienį sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Jis teigė besitikintis, kad antrąją vertėjų ir jų šeimos narių grupę pavyks perkelti į Lietuvą artimiausiu metu.

„Tikiuosi, kad artimiausiu metu, bet tol, kol jie nepakilo, neįsėdo į lėktuvą, negalime nieko patvirtinti. Iki šiol esame turėję atvejų, kad laukdavom bet kurią minutę pakylant lėktuvo su žmonėmis, bet tai tiesiog neatsitikdavo dėl kokių nors pasikeitusių aplinkybių oro uoste“, – teigė G. Landsbergis.

Krašto apsaugos ministerija antradienio vakarą pranešė, kad į Lietuvą parskraidinami pirmieji su mūsų šalies kariuomene Afganistane dirbę vertėjai ir jų šeimų nariai, iš viso – 50 žmonių.

Juos skraidinantis Lenkijos oro linijų lėktuvas Vilniaus oro uoste turėtų leistis trečiadienio naktį.

G. Landsbergis teigė, kad šie žmonės į Vilnių skraidinami per Uzbekistaną ir Lenkiją.

Afganistaniečių vertėjų ir jų šeimų narių evakuacijos operacija prasidėjo penktadienį – jai vykdyti į Kabulą išsiųsta dešimties Lietuvos karių komanda su Užsienio reikalų ministerijos atstovu.

Jie kelias dienas subūrė vertėjus ir jų šeimas Kabulo oro uoste bei su Lenkijos vyriausybe suderino skrydį į Lietuvą.

Pasak užsienio reikalų ministro, ši operacija tęsis ir toliau.

„Specialioji misija tęsiasi ir ji tęsis tol, kol bus galima padėti žmonėms. Iki pat paskutinės minutės. Ir kad po to jau galėtume savo žmones saugiai grąžinti atgal“, – kalbėjo ministras.

Jo teigimu, situacija Kabulo oro uoste – sparčiai besikeičianti, Talibanas šiuo metu grasina nebeįleisti žmonių į oro uosto teritoriją.

„Dabar turime tik paskutinę informaciją, kad Talibanas pagrasino nebeįleisti žmonių į oro uostą. Tie, kurie yra oro uosto teritorijoje, tiems bus leista evakuotis. Informacija sparčiai keičiasi ir sunku kol kas ją vertinti“, – teigė G. Landsbergis.

Jis taip pat dėkojo krašto apsaugos pareigūnams ir Lietuvos diplomatams už pastangas siekiant perkelti į Lietuvą kariuomenei padėjusius afganistaniečius.

Su Lietuvos kariuomene Afganistane darbo sutartis iš viso turėjo 115 vertėjų, dalis jų apdovanoti Lietuvos valstybiniais apdovanojimais.

Praėjusią savaitę į Lietuvą iš Afganistano perkelti šeši šios šalies piliečiai: Europos Sąjungos atstovybėje Kabule vairuotoju dirbęs afganistanietis ir jo šeimos nariai.

Anksčiau skelbta, kad išgabenimo į Lietuvą laukia apie 100 Lietuvos kariams padėjusių vertėjų bei jų šeimų narių, bijančių, kad Talibanas gali mėginti su jais susidoroti.

Afganistano kontrolę rugpjūčio viduryje, išvykstant paskutiniams JAV kariams, perėmė Talibanas, užėmęs sostinę Kabulą. Nuo to laiko išvykti iš Afganistano tapo sudėtinga.

Autorius Ramūnas Jakubauskasla

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva