0

„Dabar turiu galvoti, kaip gyvenu ir ką valgau, nes visa tai man atsilieps po 20–30 metų“, – portalui LRT.lt sako atlikėja ir televizijos laidų vedėja Liepa Norkevičienė. Ji šypsosi, kad chaotišką dienos režimą į lentynėles sudėliojo aiškios jos vyro darbo valandos, o naudingų patarimų sako besisemianti dirbdama su daktaru Alvydu Unikausku.

Laidos „Klauskite daktaro“ žiūrovai jau ne vienus metus klausosi daktaro A. Unikausko patarimų, kaip išlikti sveikesniems ir geriau jaustis. Ne išimtis ir drauge su gydytoju laidą vedanti L. Norkevičienė. Ji sako, kad galbūt ne visada pavyksta kiekvieną dirbant išgirstą patarimą paversti kasdieniu įpročiu, tačiau kai kurie dalykai kasdienybėje prigyja.

Vis dėlto, anot pašnekovės, svarbiausia, kad laida pakeitė jos požiūrį: „Pasičiupusi kokį greitąjį užkandį jau žinau, kad elgiuosi negerai. O kai pastebi prastus įpročius, stengiesi jų vengti.

Įsitvirtino ir suvokimas, kad dabar turiu galvoti, kaip gyvenu ir ką valgau, nes visa tai atsilieps po 20–30 metų. Ir kai man bus penkiasdešimt, galbūt būsiu sukumpusi ir sulinkusi, susiimti ir ką nors pakeisti bus vėlu. Taigi, nors ne visada viskas tobulai pavyksta, tikrai stengiuosi valgyti sveikiau, neužsisėdėti ant sofos ir panašiai.“

Nors visiškai užsisėdėti namuose neleidžia keturkojis augintinis, su kuriuo kasdien tenka eiti pasivaikščioti, Liepa sako pajautusi, kad norisi daugiau fizinio krūvio ir aktyvumo, tad artėjant rudeniui vėl ėmėsi intensyviau sportuoti.

„Pandeminiu laikotarpiu nesportavau, tad vėl darbuojuosi su treneriu, su kuriuo kartu dirbame jau ne vienus metus, nors ir su šiokiomis tokiomis pertraukomis. Taip pat užsirašiau į baseiną. Tiesiog pastebėjau, kad pasidariau gulinėtoja ant sofos, tad nusprendžiau į tvarkaraštį įtraukti daugiau aktyvios veiklos, naudingos ir kūnui, ir protui, ir sielai“, – vardija moteris.

Prie geros atlikėjos savijautos prisideda ir sveikesnė mityba. „Pastebėjau, kad valgydama sveikiau, pavyzdžiui, daugiau daržovių, gerdama pakankamai skysčių ar vengdama angliavandenių jaučiuosi energingesnė, aktyvesnė, geriau atrodo ir mano oda, figūra. Taigi, stengiuosi žiūrėti, ką valgau, ypač jei turiu tam užtektinai laiko. Bėda ta, kad kartais įsisukusi į darbus pavalgyti pamirštu, o tada grįžusi namo puolu prie šaldytuvo ir traukiu viską, kas pasitaiko po ranka“, – prisipažįsta Liepa.

Tiesa, ji juokiasi, kad yra priklausoma nuo skanaus maisto, o kartais labai mėgsta nieko neveikti, tad vieną savaitės dieną leidžia ne taip aktyviai ir nedraudžia sau nusižengti sveikesnės mitybos principams. „Deja, kartais būna ne dienų, o savaičių. Iškrintu į griežtesnio režimo ir nuklydimų atsiranda daugiau“, – juokiasi ji.

Beje, įprasta, kad atlikėjų ir laidų vedėjų darbotvarkė būna chaotiška, griežto darbo laiko nėra, tad ir dienos ritmas padrikas. Liepa pasakoja, kad anksčiau ir ji nebuvo išimtis – miegoti eidavo 1–2 valandą nakties, o kitą dieną leisdavo sau pamiegoti iki 10–11 valandos.

Tačiau dainininkė sako puikiai suprantanti, koks organizmui svarbus miegas naktį, tad nusprendė laikytis griežtesnės rutinos. „Tikriausiai padėjo ir tai, kad mano vyras turi aiškias darbo valandas. Miegoti einame apie 23 valandą ir keliuosi apie 7.30 valandą, kai vyras ruošiasi į darbą. Labai tuo džiaugiuosi, nes turiu ilgesnę ir aktyvesnę dieną“, – priduria Liepa.

Nuolat tarp žmonių ir gerbėjų besisukanti atlikėja šypsosi, kad geriausiai atsipalaiduoja ir mintis susidėlioja atitrūkusi nuo šurmulio ir radusi progą pabūti viena.

„Be to, būdama viena mėgstu klausytis muzikos. Muzika apskritai kelia daug įvairiausių emocijų, o būdamas vienas pasirenki, kokių labiausiai norisi. Taigi muzika man kelia emocijas ir padeda susidėlioti mintis, suprasti savo poreikius, norus, motyvuoti save… Tai man bene geriausias atsipalaidavimo būdas“, – neabejoja L. Norkevičienė, pasidalijusi savo geros savijautos receptu.

Taip pat skaitykite

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dagiau iš temos: Lietuva