0

Vilnietis stebisi Naujininkuose esančio šaligatvio remontu, kuris po atliktų darbų, rodos nei kiek nepasikeitė. Naujininkų seniūnas sako, kad nors nuotraukose ir nesimato, po remonto šaligatviu vaikščioti tapo nepavojinga, o ir remonto darbams savivaldybė neišleido nė cento, kadangi darbus atliko Užimtumo programos darbuotojai. 

LRT.lt pasiekė skaitytojo Dariaus laiškas, kuriame jis tikina besistebintis Vilniaus mieste vykstančių tvarkymo darbų kokybe.

Vyras teigia, kad šalio jo namų Šaltkalvių g. 50A esantis šaligatvis neseniai buvo remontuojamas, tačiau atlikus darbą šaligatvis atrodo vos ne identiškai.

„Vaikštau pro tą vietą kiekvieną dieną ir nelabai matau, kas čia pasikeitė. Galbūt laiptai nebe tokie kreivi, bet plytelės paliktos tos pačios nudėvėtos. Kodėl nebuvo galima sudėti naujų plytelių? Dabar atrodo, kad darbas dėl darbo“, – sako Naujininkuose gyvenantis vyras.

Naujininkų seniūnas: šaligatvis tapo nebepavojingas vaikščioti

Naujininkų seniūnas Raimondas Lingys sako, kad nors iš nuotraukos padaryti darbai ir nelabai matosi, tačiau po remonto vaikščioti šaligatviu tapo nebepavojinga: „Vietos gyventojų prašymu pagal savo galimybes Užimtumo programos darbuotojai paremontavo suklypusius laiptus ir iš dalies sutvarkė šaligatvį, pašalino didelius nelygumus“, – sako R. Lingys.

Jis priduria, kad ir patys darbai Vilniaus miesto savivaldybei nieko nekainavo, nes juos atliko Užimtumo programos darbuotojai.

„Šiems darbams iš Vilniaus miesto biudžeto lėšų nebuvo numatyta ir panaudota. Naujininkų seniūnija, pasitelkdama šios programos darbuotojus jau sutvarkė ir tvarko gyventojų prašymu problematiškiausias šaligatvių, laiptų atkarpas, kurioms neskiriamas biudžeto finansavimas“, – aiškina Naujininkų seniūnas.

Jo teigimu, planinis šaligatvių remontas atliekamas pagal savivaldybės numatytus svarbumo kriterijus, o Šaltkalvių g. 50A esantis šaligatvis nebuvo prioritetinio tvarkymo sąraše, todėl šaligatvį teko tvarkyti pagal galimybes.

Naujininkų seniūnas R. Lingys taip pat primena, kad darbus atliko Užimtumo programos darbuotojai. Remiantis ja, 6 mėnesiams aplinkos tvarkymo darbams vasaros laikotarpiu dirbti yra priimami ilgalaikiai bedarbiai.

„Seniūnijos jiems paveda atlikti teritorijos tvarkymo darbus, krūmų genėjimą, šiukšlynų tvarkymą, t. y. tuos smulkius darbus, kurių neatlieka Darbų rangovai pagal galiojančias sutartis. Jiems mokamas minimalus atlyginimas iš SADM biudžeto, seniūnija juos aprūpina darbo įrankiais, apsaugos priemonėmis. Papildomas biudžetas šiems darbams neskiriamas“, – aiškina seniūnas.

Kalbėdamas apie aplinkos gerinimo darbo Naujininkuose, seniūnas informavo, kad vakarinėje Naujininkų dalyje baigiami Šaltkalvių gatvės, šaligatvių atnaujinimo darbai, pandusų įrengimas; atnaujinta dalis ir dar tęsiami Darbininkų g. šaligatvių remonto darbai; planuojama sutvarkyti Darbininkų g. 16 apleistą pastatą ir aplinką; įrenginėjamos Žaliosios salelės ties Darbininkų 10 ir Dariaus ir Girėno 5C bei Garvežių 15; numatytas ateityje Naujininkų daržų įrengimo projektas, kuris apims nemažą Šaltkalvių g. pietinės pusės teritoriją.

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dagiau iš temos: Lietuva